Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen, diplomával hol...

23 évesen, diplomával hol érdemes programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Most diplomáztam a Budapesti Gazdasági Egyetemen, kereskedelem és marketing szakon. El is helyezkedtem azonban tapasztalom, hogy egyre fontosabb az informatika, a programozás. Szeretném ezt valamilyen szinten megtanulni, úgy hogy később esetleg munkát is kapjak a területen. Szeretnék több lábon állni, esetleg egyszer vállalkozni ilyen irányba. Nem bánom a közgáz diplomát de jó lenne megtanulni programozni. Azonban munka mellett nem tehetem meg, hogy nappalin bejárjak, és őszintén nem szívesen járnék még 3-4 évet egyetemre. Gondoltam valami két éves FSZ képzésre vagy pedig valamilyen cég által meghirdetett képzésre. Mit gondoltok?
2017. júl. 3. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Még egy rendes egyetemi képzés se ad olyan naprakész tudást, hogy azzal konkrétan szoftvert lehessen fejleszteni. Egy vékony alapot ad, amire építkezni kell (tehát egyetem mellett pluszba tanulni kell, minél előbb elhelyezkedni egy cégnél gyakornokként, mert ott tanul meg igazán az ember "programozni"). Aztán persze a tanulás nem áll meg, a technológiák nagyon gyorsan változnak, tartani kell a tempót.


Ezzel azt akarom mondani, hogy az FSZ-től, OKJ-tól, illetve a tanfolyamoktól ne várj sokat (mert mint írtam egy BSc is kevés). Illetve rengeteg cégnél egy beugró az alapképzés megléte (nem a tudás miatt), ha meg nem, akkor odaírják, hogy az azzal egyenértékű tapasztalat kell.

Én azt mondom, hogy lehet jobban jársz, ha otthon elkezded saját magad (interneten rengeteg angol nyelvű leírás van kb mindenről).

2017. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!