Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki SOTE ÁOK-ra jelentkezett...

Aki SOTE ÁOK-ra jelentkezett idén, de nem első helyen jelölte meg, mit tett első helyre? (NEM a szokásos és számomra érthetetlen Bp. -vidék ellentét érdekel, lent kifejtem, miért kérdezem. )

Figyelt kérdés

Idén a statisztika szerint 1522-en jelentkeztek SOTE ÁOK-ra, ebből 1145-en tették első helyre. Mivel az elmúlt években a 4 orvosi egyetem közül mindig itt volt a legmagasabb a ponthatár, számomra logikátlan, hogy valaki beteszi mondjuk 2. helyre, hiszen ha pl. elsősorban Szegedre szeretne menni, de oda nem elég a pontszáma, valószínűleg Bp-re sem fog bekerülni. (Tavaly Bp. 441, Szeged 426.) Ha nem az orvosi az elsődleges cél, emelt biológia + kémia/fizika társítással milyen opció lehet még, ami az orvosit a 2. helyre szorítja? Gyógyszerészetire, állatorvosira, fogorvosira alacsonyabb szokott lenni a ponthatár, mint az orvosira.

Tudom, hülyeség, hogy ilyeneken agyalok, de nem mindegy, hogy 1522 vagy "csak" 1145 emberrel állok versenyben, és júl. 26-ig úgyis csak ennyit tudok tenni. :)



2017. júl. 4. 06:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Emelt biosz-kémia jó lehet még biológia/tanár.

Viszont sztem ebben sok olyan is van, akik módosítottak a sorrenden vagy egyszerűen nem tudtak dönteni és beírták az összeset.

2017. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a sorrendmódosítás során rakták hátrébb, mert mégis lemondtak róla. Pl. ha az egyik vidéki orvosi sokkal közelebb (esetleg helyben) van. Vagy ha mégis az állatorvosit / fogorvosit választja, csak februárban még berakta, hogy még legyen ideje gondolkodni.

Azon kívül ahogy itt a gyk-n látom, sokan vannak, akik nincsenek tisztában azzal, hogy nem jelent hátrányt, ha 2. vagy alacsonyabb helyen jelölnek meg egy szakot, ezért ha már tudják, hogy a SOTE esélytelen, esetleg előbbre teszik a B tervüket.

2017. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nem első helyen jelölések egy részét az adja, hogy valaki gyógyszerész szeretne lenni, de azért beírja az orvosit is, hogy ha meggondolja magát, tudjon változtatni a sorrenden
2017. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a SZOTE-t írtam első helyre.

Nem változtattam sorrendet, alapból így volt.

Azért döntöttem így, mert hosszú éveken keresztül a SE-re szerettem volna járni, de végül egyéb szempontok miatt a SZOTE mellett döntöttem, viszont fájt volna, ha nem írom be a SE-t is, hisz mégiscsak évekig ez volt az álmom. Úgy voltam vele, hogy az is lehet, hogy júliusig még valamiért meggondolom magam, és akkor 1. helyre tenném. Maradt a másodikon, és ez most már 100%.

2017. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azért, hogy meggondolhassák magukat, illetve bármi megtörténhet, tehát matematikailag az is lehetséges, hogy SZOTÉ-ra nem jutsz be, de SOTÉ-ra igen, csak nem túl valószínű, illetve lehet, hogy februárban valaki még vacillál rokon szakmák között. :)
2017. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején mind a négy orvosit beírtam biztos ami biztos alapon. Elértem a SOTE ponthatárát is bőven, de direkt első helyre raktam a DOTE-t, mert elsősorban oda szerettem volna bekerülni. Üdv Debrecenből :)
2017. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány egyetemen a tanári szakokon jóval magasabb a ponthatárt, mint a SOTE-n.

Így pl. lehet az is.

2017. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha számodra "érthetetlen", hogy miért írja valaki be 2. helyre a SZOTE/DOTE/POTE-t, akkor nincs miről beszélni. Nem mindenki akar SOTE-s nyúl lenni. DOTE OLÉ!

Egyébként nekem a FOK állt az első helyen. Sikerült is. Semmi pénzért nem cserélnék, ha tehetném, ismét a FOK-ra mennék! Üdv Debrecenből!

2017. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

#8 Nem arról beszél, hogy a "SOTE a legjobb", de mivel általában a SOTÉ-ra a legmagasabb a ponthatár, azok, akik a SOTÉ-ra akarnak bejutni, azt jelölik meg első helyen, mivel a többi jelentkezési helyükre valószínűleg - sőt, gyakorlatilag biztosan - alacsonyabb pontszámmal is be fognak kerülni. Ez nem a vidéki egyetemek lenézéséről szól, hanem az éves statisztikákon, tapasztalaton és úgy alapjáraton egyszerű logikán alapszik. Aki eleve nem a SOTÉ-ra hajt, nem jelöli meg, mert minek, mentőopciónak eddig a jelenlegi felvételi rendszer működése óta soha egyetlen esetben sem volt jó.


Nem hiszem, hogy a debreceni érzületed nagyban összefüggne azzal, hogy más emberek meg a SOTÉ-ra akarnak bekerülni. :D

2017. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
"Mivel az elmúlt években a 4 orvosi egyetem közül mindig itt volt a legmagasabb a ponthatár, számomra logikátlan, hogy valaki beteszi mondjuk 2. helyre, hiszen ha pl. elsősorban Szegedre szeretne menni, de oda nem elég a pontszáma, valószínűleg Bp-re sem fog bekerülni." Válaszomat elsősorban ennek a mondatnak céloztam. Amúgy meg kár logikázni ilyeneken, mindenki csinálja ami magának a legjobb. :) #8
2017. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!