Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én vagyok így? Ti is...

Csak én vagyok így? Ti is szoktatok így érezni az egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakra járok, most vagyok 1. éves. Igazából az egész egyetem akkora csalódás számomra. Azt hittem hogy itt aztán akkora tudást zúdítanak ránk, hogy a szakma mesterei leszünk. Megváltjuk a világot a nagy tudásunkkal.


Aztán jött a pofára esés. A tanárok nem tanítanak, csak gyorsan le adják a szükséges anyagot, meg amit a vizsgán számon kérnek azt lediktálják és itt ki is merült a magyar oktatás. Nem csak én tapasztalom ezt, hanem az eltés fizika szakos tesóm, jópár orvosira járó ismerősöm, mérnökök, bölcsészek, informatikusok. Ők pont ugyan ezeket szokták mondani.


Konkrétan időpazarlásnak érzem azt hogy nap mint nap be menjek órákra konkrétan azért hogy a vizsgám meglegyen. Mert arra nem jók az órák, hogy bele merüljünk a tárgy mélységeibe, átlássuk az összefüggéseket, elemezzünk, valós problémákat oldjunk meg, ami segít minket a valóságban. Mert a könyvekben minden szép és jó, csak sajnos az esetek többségében rohadtul nem az a valóság.


Úgy érzem, hogy az egész egyetem arra megy ki, hogy olyan szolgákat neveljenek, akik az adott feladat elvégzésére tökéletesen alkalmasak, de arra már nem, hogy hogyan valósítsák meg magukat, a terveiket, hogyan álljanak ki magukért, hogyan tudjanak hatásosan kommunikálni, eladni az ötleteiket.


Teljesen kiábrándultam a magyar felsőoktatásból...... ha megkérdeztek egy végzős egyetemistát 1-2 régebbi fontosabb tárgyáról, nagy %-uk sz@rra sem emlékszik már. Mivel mindenkinek az a célja hogy átmenjen. És utána már törlődik is az a kevés információ ami a 2-esre volt elég.


Ti hogy látjátok? Én úgy gondolom, hogy ezerszer többet ér a tapasztalat, és az önálló tanulás.



2017. júl. 4. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A diploma azért kell, hogy legyen egy jó állásod, onnantól meg a tapasztalat és szaktudás számít.
2017. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A diploma sok esetben csak egy elméleti alapot ad, aztán hogy azzal mit kezd az ember, az már az ő dolga
2017. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

Háromféle stratégia van, miután felismerted, hogy az egyetem időpazarlás:

1. Most azonnal kilépsz és ezerrel nekiállsz megvalósítani az álmaidat. Nagyon kevés híres és gazdag ember van, akinek ez bejött, és rengeteg akinek nem. De ha te ez a típus vagy akkor ne sokat gondolkozz.

2. Végigcsinálod és megpróbálod kihozni belőle a legjobbat (mellékszak, kutatás, külföldi ösztöndíj stb). Mivel ez sokkal biztonságosabb a lelkesebbje ezt szokta csinálni. Később ha szerencséd van bekerülsz egy olyan helyre, ahol tényleg lehet tanulni vagy alkotni.

3. Túléled. Ez eléggé unalmas, de kétségkívül szintén létező alternatíva. A későbbi munka szempontjából arra ez is jó, hogy elmondhatod meg tudsz csinálni egy diplomát.

2017. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyik egyetemi képzés se garantál semmit. Az egész egyetemi lét csak lehetőségeket ad, és az kizárólag rajtad múlik mit hozol ki belőle.

Ilyen lehetőség a külföldi ösztöndíjak vagy akár az, hogy elkezdhetsz végezni egy kutatómunkát. De még lehetne sorolni. Ne várd a sültgalambot, neked kell tenni érte.

2017. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy suliba jártam már. Mindegyik csalódás volt ebből a szempontból. Azt tanulod meg, amit magadnak megtanulsz, senki nem fogja neked ezt készen odaadni. Magadnak kell utána járni, keresni, olvasni, tanulni. Ők kurzusokat tartanak, te kreditet gyűjtesz, ha megvan, adnak egy papírt. Ez a papír meg feljogosít bizonyos munkakörök betöltésére. Az a tudás, ami mögötte van, szinte teljes mértékben rajtad múlik. Neked kell beletenni. Ők nem fogják.
2017. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jól látod: 3-as válaszoló 2-es alternatíváját ajánlom!
2017. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: melyik egyetemre jársz?
2017. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen így van kérdező. Épp ezért tanácsolom itt mindenkinek:

- Szerezz egy ÉRTELMES gyakornoki helyet. A fénymásolgatás meg pakolgatás nem ad használható tapasztalatot.

- Ha ez nem megy, akkor szakkollégiumok, diákszervezetek, kismillió tanulmányi verseny. Ezeket egyrészt bele tudod írni a CV-dbe, másrészt meg tanulsz is legalább valamit egyetemen kívül.


Az oka a gyenge tanításnak egyébként rendkívül prózai: diákként majdnem többet kerestem mint a tanáraim. Nem azt mondom, hogy hülyék lennének a tanárok, de egyrészt tényleg nem a legnagyobb koponyák maradnak tanítani kevés pénzért, másrészt pedig pont a rossz fizetés miatt a tanárok nagy része inkább mellékállásként viszi az oktatást, van cége vagy dolgozik valamit mellette.

Ezen kívül én azt vettem észre, hogy az egyetemek és a tanszékek is rátesznek egy lapáttal azzal, hogy felesleges, elavult tantárgyakat tartanak tantervben, csak azért, hogy az a pár kolléga aki azt tartja még kényelmesen tudjon nyugdíjba menni.

Plusz azt is megfigyeltem (főleg gazdasági tantárgyaknál), hogy hatalmas átfedések vannak. Nem, nem egymásra épülések, hanem konkrétan van amit többször leadnak ugyan úgy. Egy normális tantervet összeállítani baromi sok munka, hát így meg megspórolják.

2017. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!