Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kapok igy kollégiumot?

Kapok igy kollégiumot?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem meg egyetemi tanulmányaimat Mosonmagyaróváron.

Édesapám Ausztriában dolgozik,édesanyám és nővérem is aktiv keresők.egy háztartásban lakunk.

Édesanyám szerint nem kapok kollégiumot,mivel sok a kereset a családban. Ez tényleg igy van?


2017. júl. 6. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Nézik pl. az egy főre eső jövedelmet a háztartásban, ahol élsz, a érettségi eredményedet (elsőéveseknél), valamint a távolságot a sulitól. Ezekre mind-mind pontot kapsz. Csak a legmagasabb pontot elérők kerülhetnek be.
2017. júl. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
67%
Ha van annyi pénzed akkor megtudod venni a kolit!
2017. júl. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Attól is függ, milyen messze laksz, és hogy az elsősök mekkora hányadának tudnak férőhelyet biztosítani. Az egy főre eső jövedelem egy szempont, erre nem fogsz pontot kapni.
2017. júl. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha a jövedelmet nézzük, akkor szinte biztosan nem. Tapasztalataim szerint a lakóhely távolsága nem olyan hangsúlyos a legtöbb helyen. De amúgy pályázd meg, aztán lesz ami lesz.
2017. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát én Soproni vagyok,ami ugye nincsen messze,Ausztrián át 60km Mosonmagyaróvár.

De tömegközlekedéssel eléggé bajos,hosszu az út,ahhoz hogy mindennap utazzak

2017. júl. 6. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Az esetek nagy részében a szociális helyzet a döntő, szerintem készülj fel, hogy kicsi rá az esély és próbálj szétnézni az albérletek között, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen. Persze ha mindenki minimálbérrel van bejelentve akkor lehet van rá esély, hogy bekerülsz.
2017. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!