Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha helyileg felvettek ahova...

Ha helyileg felvettek ahova akartam akkor kapok kollégiumot többit lent?!

Figyelt kérdés

Sziasztok bent vagyok az orvosin Pécsen 383 pont volt a határ és nekem 456pontom van emelt fizika és biosszal mentem.

Én szint úgy Pécsen lakom, de a családi környezet nem adott oly lehetőséget, hogy otthon tudjam tanulni az anyagot mivel ez rettentően sok és van 1szobás lakás és 7en lennénk bent tehát tanulás szinte lehetetlen.

Mert, ha a tesóm zenét akar hallgatni akkor már kilőve a tanulás és ez így tovább..

Van valami lehetőség?Sajnos albérletre nem lenne pénzem


2013. júl. 26. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy van Pécsen, de általában X felvételi pont felettiek kaphatnak kollégiumi férőhelyet, illetve a másik lehetőség a szociális alapon való bejutás. Ehhez különböző szempontokat sorolnak fel amik egy bizonyos pontértékkel bírnak, és a rád vonatkozó részek pontjaid összegzed, majd ezek alapján is osztanak koleszt. Ha 7-en laktok egy szobás lakásban, akkor valószínűleg (bár nem tudhatom) az egy főre jutó kereset elég alacsony lehet a koleszhoz, hátrány viszont, hogy helyi vagy. Mindenképp érdemes megpróbálni, de minden számodra fontos információt megtalálsz majd a tájékoztatóban.
2013. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fentieket írd le egy kérelemben és add be

(a kollégiumba). Hátha sikerül

2013. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyetemfüggő. Nálunk pl. Győr közigazgatási határának 20 km-es körzetén belül lakó semmiképp nem kaphat kollégiumot.

Az egyetemed szabályzatát kellene megnézni.

2013. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 reptoid ***** válasza:

Ha nem is vesznek fel koliba, könyvtárban simán tudsz majd tanulni.

Nekem van egy csomószor, hogy nincs kedvem itthon tanulni, olyankor bemegyek a könyvtárba. Könyvekből is van, ami nincs meg itthon, akkor is odamegyek. Na meg hát vizsgaidőszakban az xbox-facebook kettős elkerülésére jobb módszer nincs :D

2013. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem azt mondták, hogy esélytelen.....

El se megyek beiratkozni így :S :/

2013. júl. 27. 10:22
 6/6 reptoid ***** válasza:
88%

Nagyon helyes. Az ilyen kilátástalan szerencsétleneknek, mint te, nincs is helye a felsőoktatásban. Menj el már most közmunkásnak. Úgy biztosan hamarabb fel tudsz építeni egy egzisztenciát, összeszedsz egy másik szerencsétlent, elmentek együtt egy putriba, aztán majd lesz valami. Szép kilátások...

Ilyen hozzáállással, mint a tied, sokra nem vinnéd az egyetemen. Az élet elédgörgetett egy problémát, amit elég könnyen lehetne orvosolni. Ehelyett te feladod az egészet ahelyett, hogy tennél valamit, majd büszkén tekintenél magadra, hogy lám milyen ügyesen megoldottad...

2013. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!