Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK (mérnökinformatikus)...

BME-VIK (mérnökinformatikus) német nyelven?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, minden feltétel adott (bejutás, nyelvvizsga), de nem tudok dönteni :( Igazából már legalább másfél éve tudok erről.

Meg tudnátok osztani a tapasztalatotokat? A szakmai részétől annyira nem félek (mármint maga a tárgyi tudás miatt), csakis a német nyelv miatt, hisz azért németül tanulni gondolom nagyobb kihívás.

Köszi előre is!



2017. júl. 6. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Elég nehéz, és akkor finoman fejeztem ki magam, a középfokú követelmény nagyon-nagyon alap, de bőven kevés is.


Ennek ellenére nyugodtan megpróbálhatod, ha érzel rá késztetést, bármelyik félév végén dönthetsz úgy, hogy átmész magyar nyelvű képzésre (tehát nem kell újra végigzongorázni a felvis hercehurcát), viszont utána nem mehetsz már vissza németre.

2017. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ!


És ha mondjuk az első órákon már kiderül, hogy "ez bizony nem lesz jó..", akkor is ki kell várni a félév végét? Ugye ez esetben a csúszás is valószínű.. de akkor a keresztfélév miatt egy év csúszás lenne már az elején? Szívesen megpróbálnám, de azért jó lenne tudni, bírnám-e :)

2017. júl. 7. 01:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Embere válogatja, nekem középfokú nyelvvizsgám van (igazából emelt érettségit csináltam németből, 73%-os eredménnyel), és ez nekem bőven elég volt. Ehhez hozzá tartozik, hogy ezt a 73%-ot nem összekapartam, hanem elég stabil tudás van mögötte.


Ezzel eddig 4 félév minden németes tárgyát megcsináltam mérnökinfón, idén ősszel utazok ki Karlsruheba. Ha jössz gólyatáborba, akkor ott személyesen is találkozhatsz velünk, seniorokkal, lesz egy németes beszélgetés; a félév legelején, a reghéten pedig egy németes tábor is lesz, ezeken az alkalmakon érdemes lehet részt venni. A gólyatáboros németes beszélgetés még a német képzésre való jelentkezés határideje előtt lesz.


Az első félévben nem csak a félév végén, de a félév első pár hatében is át lehet menni magyar képzésre, így nem csúszol. Ha a félév végén mész csak át, és esetleg a nyelvtudás miatt nem sikerült 1-1 tárgy, akkor valóban 1 év csúszást jelent.


Ha gondolod, privátban is kereshetsz, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre. :)

2017. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!