Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek az ún. "büfészakok" az...

Melyek az ún. "büfészakok" az egyetemen és miért nehéz velük elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 7. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az olyan szakok, amit könnyű elvégezni, jól hangzik de ha picit is belenézel, alig van rá szükség a munkaerő piacon.
2017. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm ezt tudom, de én arra lennék kíváncsi, hogy pontosan melyek ezek és mennyire telített velük a piac.
2017. júl. 7. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a kifejezést random használják az emberek.

Mindenkinek más a büfészak. Speciel én elég buta kifejezésnek tartom, és teljesen szubjektív. Sokan sértegetésként használják, jelentéstől függetlenül, mintegy lenézve a másikat a választásáért.


Azt tapasztalom, hogy az elhelyezkedés akarat kérdése. Vagy csak nekem vannak talpraesett ismerőseim, akik el is tudnak helyezkedni, vagy ha kész állás nincs, kreálnak maguknak és alkotnak a semmiből.

2017. júl. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%

Nem változott :)

Melyek a Büfé szakok az egyetemeken / főiskolákon?

2017. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is nagyon buta kifejezés, hisz ami számunkra könnyűnek tűnik, lehet nem is az. És ha ez az álma, és elkötelezett lesz, akkor munkát is fog találni.

Szerintem a szabad bölcsészet és az andragógia az bele tartozik ebbe a "kategóriába".

2017. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Azért egy történész, vagy szabadbölcsészet szakra had mondjam már azt, hogy büfészak..:) ezekkel hol és mikor tudsz elhelyezkedni?
2017. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Hűha, látom megsértettem pár szabad bölcsészt. Nem állt szándékomban.
2017. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Még melyek?
2017. júl. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Névről már megtudod mondani, a jól hangzó, csili-vili nevű szakok mind azok. Vagy amiről még soha nem hallottál és ha rákeresel a google segítségével mindig valami még soha nem hallottál róla dologgal foglalkozik vagy olyan általános dologgal, amit még diploma nélkül is bárki megcsinál.

Nem kell hozzá atomtudósnak lenni, hogy eldöntsd. Ha mégis problémát okoz, akkor ott baj van...

2017. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Minden ami nem gépész, villamos meg infós ezen szakterületek egyes ifjú, de annál öntudatosabb képviselői szerint :) Komolyra fordítva a szót: sokmindennel ma Magyarországon nehéz elhelyezkedni, ami nem éppen könnyű szak ( egyes TTK szakok, sőt akár specializált mérnöki területek is; de jónéhány bölcsész szakot se éppen olyan egyszerű elvégezni, bár én BME-s voltam) . Az se mindegy, hogy hol laksz (próbálkozz Dél-Békésben vagy Szabolcsban), meg a nepotizmus, kontraszelekció is eléggé divatos hazánkban :D
2017. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!