Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be kell járni az előadásokra...

Be kell járni az előadásokra (kollokvium)?

Figyelt kérdés
negyedéves egyetemista vagyok, még van egy évem, de ilyet még nem pipáltam. nem enged vizsgázni az egyik tanár, mert nem jártam be órákra (gyeden vagyok, de nappali szakon)és szerinte az feltétel a vizsgához, a to-n meg azt mondják, hogy kollokviummal záródó órákra, vagyis előadásokra nem kell bejárnom. na most akkor mit csináljak?
2010. máj. 20. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg valóban nem kell, de ha a tanár előírja...
2010. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hova jársz. De ezek szerint tökmindegy, mert ha ráerőszakolod a tanárra, hogy vizsgázhass nála, kérdezhet addig, amíg meg nem buktat :S
2010. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is katalógus van az előadások nagy részén. Van mikor még névsorolvasás is. Azt hiszem 80%on ott kell lenni a többit meg igazolni kell. Amúgy tényleg nem kellene,de ha a tanár így dönt akkor nem tudsz sok mindent csinálni. Első órán ezt nem mondta el? vagy kurzusfórumon?
2010. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mi az hogy úgy dönt? ez az ő döntése vagy mi? akkor miért etetnek hogy előadásra nem kell bejárni meg ilyenek? amúgy eltére járok
2010. máj. 20. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. Nálunk elvileg az előadások is kötelezőek, nem tudom pontosan hány %ról lehet hiányozni. Az már más kérdés, hogy nincs katalógus:D

De mondtad neki, hogy gyeden vagy? Jó nagy paraszt az ilyen tanár...

De megteheti, ha benne van a vizsgaszabályzatban.

2010. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

persze hogy mondtam, sőt még azt is hogy igyekszem mindent hamar megcsinálni, hogy jövőre végezhessek, erre ő: jöjjön majd vizsgakurzusra, ami ugye azt jelenti hogy köv. félévben csak egy vizsga lesz, akkor miért nem tud most levizsgáztatni? persze azért hogy még őmiatta is csússzak meg fizessek a sulinak a pluszba felvett kreditekért :-(

ja és a szép az egészben, hogy a Bárcira járok az eltén belül, ahol gyógypedagógiát tanulok, mások segítése mi?!....

2010. máj. 20. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazán nem értem, mit problémázol, ha a tanár azt mondta, be kell járni, akkor be kell járni, szerintem az ő szava a döntő, nem a Tiéddel szemben. Ha tudja, hogy nem jártál be órára, akkor lennie kellett katalógusnak, az első óra után Neked senki nem szólt? Illetve nem kérdezted, pl. kurzusfórumon? Az hogy gyesen vagy, persze, hogy nem érdekli a tanárt, nem kivételezhet senkivel.
2010. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, na látom te sem jársz egyetemre vagy ha igen akkor igazán érdekelne hova...

egyátalán nem volt katalógus, hanem kiselőadást kellett volna tartani, de mivel a legelső órán nem voltam, így már nem kaptam témát amiről előadhatnék és így már lőttek az egész félévnek, na de előadás nem szokott ilyen kiselőadás tartós lenni, meg ilyen gyakorlati jellegű. és akkor mond már meg, hogy mi van azokkal akiknek óraütközése van és van hogy három helyen kellene egyszerre előadáson lennie, na azok osztódjanak vagy mi?

2010. máj. 21. 07:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyetemre járok, és ha ne adj Isten, véletlenül nem tudok bemenni egy!!! órára, akkor tájékozódok, elkérem a jegyzetet, lefénymásolom, stb. Megkérdezed a többieket, mi, hogy működik AZON az órán, ANNÁL a tanárnál. Félév elején tudtad, hogy óraütközésed van, és megkérdezhetted volna az első óra után, hogy kötelező-e bejárni, nálunk az első héten még van mód leadni az órákat, hasonló okok miatt. Alapesetben nem is lehet óraütközésed, esetleg, ha csúsztál. Egyébként meg minden egyetemista tudja, hogy a tanár szava veri a TO-sok szavát. Erre nem szorgalmi időszak végén kellett volna gondolni...
2010. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!