Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE kollégiumba elsőévesként...

ELTE kollégiumba elsőévesként hány ponttal és hogyan lehet bekerülni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megyek egyetemre, az ELTE jogász szakára jelentkeztem. Az egyetemre mindenképpen felvesznek (bőven meglesz a pontom), de a kollégiumban nem vagyok olyan biztos. A tavalyi felvételi ügyrend alapján számolva kb. 41-42 pontom lesz szerintem.


Azonban hallottam valakitől, hogy egy ismerősét (pár éve, talán) szintén felvették az egyetemre (ugyanúgy ELTE, azt hiszem) és a kollégiumba is megvolt a pontszáma, de mégsem került be oda, mert állítólag elsőéveseket csak kis számban vesznek fel, és elsősorban a hátrányos helyzetűeket (testi fogyatékosságokat említett). Nekem viszont nem onnan van a pontom.


Akkor ez most hogyan van? Még ha meg is lenne a pontom (valahol egyszer azt olvastam, néhány éve 37 körül volt a határ), akkor sem biztos, hogy bekerülök?


Előre is köszönöm a segítséget.



2017. júl. 9. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Nem tudom hogy szamoltal 40 koruli pontokat mert az az elten akkor vN meg ha hatranyos helyzetu vagy allamira kerulsz nappali tagozatoskent, az egy fore juto jovedelem kevesebb mint 40ezer forint es pluszba mondjuk 150 kilometerre laksz a kolitol. Elarulom en igy kerultem be a koliba ezekkel a feltetelekkel es 37 pontom volt. Nem olyan egyszeru bekerulni, a masik hogy az elte kolirendszere bonyolult. A felsobbeveseknek elobb van a kolis jelentkezes igy az elsosok csak korlatozott szamban lehetnek jelen, de olyan nincs hogyha megvN a pontja nem veszik fel...
2017. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

OKTV miatt is kapok 8 pontot, úgy jön ki ennyire.


Tehát akkor az, hogy "megvolt a pontja, de nem került be," valószínűleg félreértés/félreinformáltság lehetett, igaz?

2017. júl. 10. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mertekben felreinformaltsag a ponthatart ugy huzzak meg ahogy az egyetemnel is :) nincs olyan hogy valakinek annyi pontja van mint a ponthatar es nem kerul be a koliba.


Megkerdezhetem milyen szakra jelentkeztel? Mert az OKTV csak Alapkepzesen szamit ugye. Kulonben ha kerdesed van irj batran! :)

2017. júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogász szakra megyek. Az osztatlan mesterképzés, de ilyen tekintetben az is ugyanolyannak számít, mint egy alapképzés.


Még egyszer köszönöm a segítségedet. :)

2017. júl. 11. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a jogaszkepzes nem alapnak szamit hanem osztatlan MESTERnek tehat nem jar erte plusz pont mint OKTV.
2017. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felvételi ügyrend: [link]


Negyedik oldalon:


"c) Kiemelkedő tanulmányi eredemény elsőéves BA/BSc/osztatlan felvételi eljárásban

OKTV országos versenyen elért 1–10. helyezés 8 pont"


Az "osztatlan" valószínűleg az osztatlan mesterképzést jelenti (legalábbis én nem tudom másról, amire vonatkozhatna), ebből gondolom, hogy ha jogra megyek, akkor is adnak érte pontot.

2017. júl. 11. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Az elsőnek üzenem nem kell hátrányos helyzet még kevesebb mint 40 a nettó jov. Nálunk 60ezer, sokat dob a 230km távolság de az is "csak" 8pont. Sok kis pontból össze lehet szedni simán , 44pontom lett. Nem volt valami hu de nehéz 😅
2019. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!