Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem kollégiumaiba nehéz bejutni?

Figyelt kérdés

Csak mert látom, hogy 50 meg 180 fős kollégiumok vannak.

Mennyire nehéz bekerülni? Elsőéveseket felvesznek általában?



2017. júl. 14. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom a kitöltött jelentkezési lapokat pontozzák szempontok alapján. Az is számít hogy hány km-re laksz Budapesttől, mennyi lenne a napi utazással töltött órák száma, illetve az egy háztartásban élő, keresettel rendelkező személyek jövedelme hogyan és milyen arányban oszlik meg.

De egyébként úgy tudom, indul egy szakkollégium, érdemes lenne oda is pályázni. De még így is tényleg elég kis kollégiumok ezek sajnos :(

2017. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekel a válasz a kérdésedre. :( Miskolc mellett lakok, talán ez az egy szempont ami számít, más szociális tényezők nincsenek jelen a családban amiért pontot kaphatnék. Szóval max beadom a jelentkezést aztán vagy felvesznek vagy nem, utóbbi eset nagy szívás lenne, mert akkor az augusztust albérlet kereséssel tölthetem majd el...
2017. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ÉN az eltének néztem a kolliégiumi jelentkezését és ha jól emlékszem, 28.-án derül ki az elbírálás, szóval én már teljesen lemondtam a koleszról, mert én még annyira messze sem lakom.
2017. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanitt budapesti visonylatban olcsó kiadó szobát keresek magára és a környezetére igényes lakótárs(akk)sal. :D
2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy dolgot mondok, én itt olvastam valahol, hogy határon túlról valaki akart jelentkezni kollégiumba, gondolta, hogy beleírja valami jelentkezési papírba, hogy határon túlról van, és akkor majd hátha ez is segíti a bekerülést, mert ő messzebb lakik, mint az átlag, aki oda jelentkezett, vagy ilyesmi; de ennek ellenére nem jutott be kollégiumba, ellenben azt mondta, jutott be olyan a kollégiumba, aki szinte a szomszédban lakik. Tehát őt emiatt pont hátrány érte, aki meg tök közel lakott, azt mondta, hogy az meg bejutott. Ezt csak így érdekesség képpen.
2017. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*mármint úgy szomszédban,hogy sokkal-sokkal sokkal közelebb van az iskolához,mint ő.
2017. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző, ez amiatt lehetséges mivel valószínűleg annak aki bejutott rosszabb a szociális helyzete. Én is csak 65km-re lakom Pesttől de bejutottam ugyanis Anyukám nevelt egyedül de ő 3 hete meghalt én meg nem tudom a házat egyedül fenntartani..
2017. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!