Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ápolás és betegellátás szakra...

Ápolás és betegellátás szakra lehet magyar és nyelvérettségivel bejutni?

Figyelt kérdés

Már korábban is láttam, hogy az ápolás és betegellátás szakra az alábbiak a követelmények:

kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(7) v. egy idegen nyelv(9) v. szakmai előkészítő tárgy(8)


Ez azt jelenti, hogy olyanok is felvételizhetnek mentőtisztnek, ápolónak, gyógytornásznak, szülésznek, dietetikusnak, akik lehet, hogy a biológiához egyáltalán nem értenek? Miért ilyen felvételi követelményeket állítottak fel?


2017. júl. 15. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

a magyarnak és az idegen nyelvnek is hasznát veszed ezeken a szakokon, mert ha nincs nyelvvizsgád, akkor az első 2 évben is kell nyelvórákra járnod

utána szakmai nyelv van, ami mindenkinek kötelező


nem árt, ha jó vagy sejtbioszból meg emberből, de ha nem, akkor majd az egyetemen megtanulod...

2017. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia!


nem jelentkeztem rá, csak csodálkoztam, hogy olyan is mehet egészségügyi képzésre, aki még biológiából is noku. bár nem nagy az esély, hogy olyan jelentkezne, de valaki, aki mondjuk az irodalmat keni vágja, de a biosszal, kémiával, fizikával hadilábon állt? lehet eléri a ponthatárt, sőt többet is, és valószínűleg már az első félévben megbukik valamiből.


de én se vagyok jobb, akit angol és matekérettségivel vennének fel oda. bár én tényleg tanultam biológiát, de nem hinném, hogy elég alaptudásom lenne egy mentőtisztihez pl.


tudom ezen hiába bosszankodom, hogy elég hülyén oldotta meg a magyar felsőoktatás a felvételi dolgokat, csak én nem értem ezt az egészet :(

2017. júl. 29. 06:36
 3/4 anonim ***** válasza:

kémia csak a dietetikusoknak kell...

fizika szerintem egyik szakirányra sem

van biofizika első évben, de magolás az egész, konkrétan ilyenek, hogy hogy működik egy lázmérő, vérnyomásmérő, ekg, de nagyon-nagyon alapszinten, az egyik legkönnyebb tárgy (legalábbis SE-n)

2017. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aki bukik, az anatómiából bukik, ami nem nehéz igazából, csak sok, ahhoz képest amennyi idő van rá és amilyen szinten egyes tanárok vissza szeretnék kérni...
2017. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!