Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Ezen a két szakon gondolkozom, szerintetek melyiknek van több értelme, illetve mennyire nehezek? Gimiben nem voltam annyira jó matekból, így ne is álmodjak róla, hogy esetleg elvégezhetem?
2017. júl. 19. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy kutya kb ugyanazokkal az elhelyezkedési lehetőségekkel és fizetéssel. Egyáltalán nem nehezek ezt mi sem mutatja hogy a legnévszerűbb szakok ( meg magas ponthatarokkal is ) és alig van lemorzsolódás. Valami matek kell, de ez megint tipikusan egy olyan szak ahová azok mennek, akik nem voltak nagyon jók matekból, de nem is menthetetlenek belőle. Aki jó matekból az komolyabb mérnöki szakra megy, aki még nem az meg bolcsesznek .
2017. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Én sem voltam jó, hármas négyes között voltam középsuliban, érettségin középen összeraktam egy kemény 42%-ot. Az hozzátartozik, hogy soha nem is érdekelt annyira a matek, nem is figyeltem oda rá, ezt az is mutatja, hogy érettségire bementem számológép nélkül mert annyira érdekelt az egész hogy elfelejtettem. :DDD Általánosból még dícséretes matekkal jöttem el meg nyertem is sok ilyen szar matek versenyt, aztán rájöttem hogy nem is érdekel az egész és onnantól nem is tanultam semmit meg nem figyeltem, csak most erre a szakra vitt a sors úgyhogy muszáj leszek valamit alkotni. :D De abból indulok ki, hogy amikor foglalkoztam a matekkal akkor tényleg jó voltam belőle, hátha majd most megint. Ettől függetlenül a gazdment megpróbálom. Valahogy majd összerakom. Beszéltem amúgy egy pár emberrel, majdnem mindenki azt mondta, hogy vannak ott akik kettes hármas matekkal mennek, szenvednek vele meg szoktak néha bukni, de el lehet végezni sok tanulással. Kíváncsi leszek mert nagyon sokan próbáltak befosatni vele hogy milyen nehéz ott a matek, aztán lehet nem is a matekos tárgyakkal lesz gondom. Tedd fel újra ezt a kérdést jövő február/március környékén, akkor már biztos okosabbakat tudok mondani. :DD
2017. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amelyiket szereted.

A matekkal meg nem árt, ha foglalkozol. Én ismerek olyat, aki úgy teljesítette a matekot, statisztikát pénzügy és számvitel szakon, hogy egyszer gimiben meg is bukott év végén, a többi évben meg kettes volt.

Tehát: ha rossz matekosként adod gazdasági szakra a fejed, akkor nem veheted félvállról a tárgyat. Jó hír, hogy ha tanulsz, akkor menni fog.

2017. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!