Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországi elit alakulat...

Magyarországi elit alakulat és a TEK. Hogy is kéne csináljam, merre menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy ha a 2. Bertalan Árpád különleges rendeltetésű ezredhez szeretnék menni akkor az NKE HHK-n kell lediplomázzak. Nos erről akad néhány kérdésem:

Ahhoz, hogy én oda bekerüljek kell xy évet szolgáljak a katonaságnál? Protekcióra szükség van? Illetve ha itt megszerzem a diplomámat akkor milyen rendfokozattól kezdek a katonaságnál?


"Az alapfokozat megszerzéséhez angol nyelvű államilag elismert, katonai szakanyaggal bővített; középfokú (B2) komplex típusú, vagy STANAG 6001 2.2.2.2. nyelvvizsga szükséges."

Ezt, hogy értsem? Van olyan, hogy katonai szakanyaggal bővített nyelvvizsga?



Aztán a TEK. Ahhoz, hogy ide bekerüljek hol kell diplomát szerezzek? Egyáltalán kell hozzá diploma?

Valakitől hallottam, hogy Pesten valami rendészeti iskolába kell továbbmenjek. Az melyik lenne?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. júl. 20. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
vágódj be a fityesznél és nyert ügyed van
2017. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az Első kérdésedben nem tudok segíteni. De ahhoz, hogy TEK-es légy én úgy hallottam elég egy rendészeti szakközép és utána 3 év szolgálat.
2017. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is hallottam már 23212321 variációt, hogy elég egy szakközép, diploma kell, nem kell oda semmi, 5 évet kell a rendőrségnél lenni, 3 évet. Ezért nem tudom már én sem, hogy mitévő legyek.


Köszi a választ! :)

2017. júl. 21. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!