Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elit alakulathoz való csatlako...

Elit alakulathoz való csatlakozásnál feltétel a diploma?

Figyelt kérdés

Például a francia idegenlégiónál kell diploma vagy elég egy érettségi is?

Itthon a 2. Bertalan Árpád különleges rendeltetésű ezrednél kötelező a felsőfokú végzettség?

Ha kötelező akkor írnátok iskolákat, hogy merre tovább érettségi után?

Köszönöm a válaszokat előre is.



#diploma #Elit alakulat #Framcia idegenlégió
2017. ápr. 13. 22:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezerszer többre mész, ha helyben kerdezel es nem itt....
2017. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Magyar Honvédségnél bizonyos rangtól felfelé már kell diploma. Idegenlégiónál nem szükséges.
2017. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
francia idegenlegional semmi nem kell, csupan allokepesseg. sok sikert
2017. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyora válaszokat és, hogy nem szóltatok le amiatt, hogy ilyen terveim vannak, sőt még sok sikert is kívántak :). Jó érzés, hogy vannak még ilyen emberek.


Még egy kérdésem lenne, hogy én nem szeretnék magasabb rangot. A bevetési egységnél szeretnék szolgálni vagy az idegenlégióban vagy a 2. Bertalan Árpád különleges rendeltetésű ezrednél. Itthon ahhoz nem kell még diploma? Azt tudom, hogy a parancsnokoknak már kell.

2017. ápr. 14. 08:53
 5/17 anonim ***** válasza:
A tisztek egyetemen végeznek. A tiszthelyettesek is elvégeznek valamilyen képzést, szerintem az nem Bsc. Alatta nem kell semmi, de azért egy érettségi erősen ajánlott, hogy ne nézzenek hülyének.
2017. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A Honvédségnél az NKE-HHK-n kell diplomát szerezned, különben egy bizonyos rang után nem jutsz már feljebb.

Idegenlégiónál pedig ugye nincs ilyen, ott a tapasztalat és a teljesítmény az, ami számít.

2017. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ha én elvégzek egy rendészeti főiskolát (NKE RTK) akkor azt elfogadják úgy, mintha az NKE HHK-n végeztem volna? Vagy ez hülyeség?

Néztem a ponthatárokat, valami eszméletlen magasak.

2017. ápr. 16. 10:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem fogadják el.

De tavaly a legmagasabb pontszám HHK-n a katonai vezetői volt 359 volt, két éve ugyanez a szak 378. Ez minden, csak nem magas. Ne haragudj, de ha ennyit nem tudnál összeszedni, akkor jobb is, ha nem mész oda.

Hányadikos vagy? Még van időd összekapni magad, már két közepesen jól megírt érettségi tantárggyal bekerülhetsz, feltéve ha rendelkezel angolból középfokú komplex nyelvvizsgával (mert ez feltétel a bekerüléshez).

2017. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát valami eszméletlen magas az a ponthatár tényleg, ha a kettesre hajtasz mindenből :D Két sz..ros négyes érettségig nem tudsz összehozni, de menni akarsz az "elitbe"? :D
2017. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Most, hogy mondjátok valóban nem az :). Elszámoltam a pontjaimat. 11.-es vagyok most. Töriből tervezek emeltezni. Nem 2-esre hajtok mindenből. Töri, magyar, angol, tesi, ezekből megvan a 3-as, 4-es átlag. Igazából csak a magyar ami 3-as, mert abból nem olvastam el egy kötelezőt és bekaptam 3 darab 1-est.


Akkor ha a töriből megcsinálom az emelt érettségit legalább 3-asra és a többi minden 4-es kivéve matek (mert az nekem a halál), akkor azt mondjátok, hogy megvan?


Ha esetleg mindenből csak középszintűt csinálok, de abból: Töri 5, magyar 4, matek 2, angol 4, tesi 5, akkor még így is van esélyem?

2017. ápr. 16. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!