Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán nem tanítanak jogot?

Főiskolán nem tanítanak jogot?

Figyelt kérdés
Melyik jogi karon a legalacsonyabb a ponthatár?

2017. júl. 21. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu, de ha vársz 26-áig akkor kiderülnek az idei ponthatárok is. Egyébként vannak olyan karok, ahol ha nem is jogász szinten, de van jogi ismeretek kurzus is és ott egy alapvető jogi ismereteket próbálnak átadni a hallgatóknak.
2017. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a jogász szak, az egyetemi szintű. Főiskolán nem is oktathatnak ilyet :)

Az önköltséges szakon lehet csak alacsonyabb. Államin kizárólag 460 a bekerülése pont-feltétele, sehol se több vagy alacsonyabb.


Az önköltségesnél csak annyit kell figyelni, hogy nem tettek-e még oda is központi ponthatárt, de a fővárosban pl. KRE-n szokott alacsonyabb leni, vidéken Miskolc, Debrecen stb. PPKE-n, ELTE-n általában a minimum fölött szokott mozogni.

2017. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jogász: 460 egyetemi szintű képzés


igazságügyi igazgatási: 424 főiskolai szintű képzés


munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási: 410 főiskolai szintű képzés

2017. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem jelentkeztem még sehova, felvi.hu-ról meg nem tudom melyik helyen hogyan számítják a ponthatárt, mert úgy tudom van olyan, hogy 2 választott érettségi tantárgy x2 és nekem az lenne a kedvező.


Nem tudom még, de ha pl büntetőjogi ügyvéd szeretnék lenni, akkor ahoz előszőr jogász diplomát kéne szereznem?

2017. júl. 21. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Történelem + magyar nyelv és irodalom/latin/egyéb idegen nyelv eredményeiből számítják a pontokat, ezek közül az egyik tárgyból emelt szintű érettségi kell. És igen, jogász végzettség szükséges, ha ügyvédként akarsz praktizálni.
2017. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az lemaradt, hogy az angol, francia, német, olasz, spanyol vagy orosz nyelv eredményeit fogadják el.
2017. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Emelt szintű érettségim az nincsen.

Esetleg van valami más út?

2017. júl. 21. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:

1., az őszi vagy a tavaszi érettségi időszakban csinálsz egy emeltet

2., elvégzed az igazságügyi igazgatás szakot, és utána jelentkezel jogásznak (Ez a hosszabb és költségesebb út. Viszont erre még nem előírás az emelt szintű érettségi.)

2017. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. júl. 22. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!