Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan főiskola vagy...

Van olyan főiskola vagy egyetem hazánkban, ahol tanítanak idegen nyelvet? Mely karok, mely szakok ezek és hol?

Figyelt kérdés

A direkt nyelvi szakokon kívüliek érdekelnének. Tehát a nyelvtanári, meg a hasonlók, ahol a fő dolog a nyelv, az nem... Hanem minden egyéb...


Ugye ahhoz, hogy diplomát adjanak, nyelvvizsgával kell rendelkezni. Egy vagy kettővel (?), hirtelen nem is tudom, én időmben még csak 1 kellett. Viszont nyelvóráink nem voltak, kivéve egyetlen félévet. Akkor sem adtak le annyi anyagot, hogy azzal nyelvvizsgára mehessünk. Mindenkinek magánügye, magánköltsége volt a nyelvtanulás.

Érdekelne, hogy mára mennyit változott ez!

Továbbra is a hallgatók magánügye, vagy van már egyetemi/főiskolai nyelvoktatás, ahol már meglehet tanulni egy teljesen új nyelvet nulláról a középfokú nyelvvizsga szintjéig?


Pl. egy Gödöllőn kertészmérnöknek tanuló milyen nyelvi képzésben (hány félév, hány óra/hét) részesül tanulmánya során? Vagy hasonló más szakok, mindegy. Ahova jársz, vagy amit ismersz, arról írj kérlek!

Válaszokért ég áldjon, meg a zöld kéz!

Köszi!



2012. szept. 10. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Corvinuson van 2 félév ingyen. Meg ha fizetsz utána akkor több is. Heti 2 sávban.
2012. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

PTE-n kb. 10 éve tutira volt ilyen. Azóta nem tudom, mi van ott. Külön volt idegen nyelvi lektorátus, ott is lehetett órákat (nyelvórákat) felvenni. Először ingyen annyit vett fel az ember, amennyit akart, aztán rájöttek, hogy ez nem éri meg nekik, és azt hiszem, kb. 2 félévre korlátozták az ingyenes nyelvtanulást, a többi nyelvóráért fizetni kell. Meg pl. a hollandért kb. 2002-től fizetni kellett, előtte ingyenes volt az is, mert ugye ilyen nyelvet minek oktassanak csak úgy ingyen a népnek.

De hogy azóta mi van abban a suliban e téren, nem tudom.

2012. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Szerintem az adott egyetem honlapján utána lehet nézni, mi a helyzet ott nyelvoktatás ügyben.
2012. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!