Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SOTE-re szeretnék jelentkezn...

A SOTE-re szeretnék jelentkezni (igazából mindegy hova vesznek fel, csak ő van a legközelebb). Azt hallottam, hogyan nagyon durva, , szivatás'' van. Mennyire igaz ez? Ha jó képességű vagyok, bevállaljam?

Figyelt kérdés
Egy elitgimnáziumba járok, nagyon szeretem a kémiát, bioszt, fizikát, a tanáraim is azt mondják, hogy nyugodtan menjek, de mennyire igaz, hogy ok nélkül buktatnak és kicsinálják az embert?

2017. júl. 23. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Akkor jelentkezz, ha tènyleg orvos szeretnél lenni és sokmindent hajlandó vagy feláldozni érte! Tényleg van indokolatlan buktatás, megalázás és a vizsgák nagyon sokszor nem igazságosak (nem mindig az kap jobb jegyet, aki többet tud és többet tanult). Adok egy jó tanácsot..ezt, hogy elit gimnáziumba jársz ezt minél előbb felejtsd el, mert ez senkit nem fog érdekelni és nagyon gyakran pont ezek az emberek hasalnak el először az egyetemen.(legalábbis nálunk így volt)

Ha tényleg ezt akarod, akkor hajrá!:) (Egy SOTE-s)

2017. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként ezzel én is tisztában vagyok, hogy a gimis alap semmit nem fog jelenteni. De ha valaki lelkiismeretesen tanul, akkor azért gondolom nem fogják megbuktatni.
2017. júl. 23. 13:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"De ha valaki lelkiismeretesen tanul, akkor azért gondolom nem fogják megbuktatni." So innocent :D
2017. júl. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Én ugyan nem vagyok SOTE-s, a DOTE-ról írok, de itt is megy a szivatás. Ahhoz, hogy jól teljesíts, nem elegendő az, hogy tanultál, szerencse is kell. A jó tételhez és a jó tanárhoz. Leszel majd olyan tanárnál, aki arra lesz kíváncsi, amit tudsz és mondjuk 20 perc után jelest ad, de leszel olyannál is, aki megaláz, ha látja, hogy valamit nem tudsz annyira abba biztos belemegy stb. és mondjuk másfél óra alatt jó esetben kapsz egy icipici kettest. De nehogy a kitűnő bizonyítvány hajtson. Ez már egyetem, a lényeg, hogy görbüljön :). Lesznek olyan társaid, akik a kettesnek is örülnek majd, meg persze olyan is, aki valahogy mindenkinél ötöst kap. Ez majd ott derül ki, de egy biztos: a gimnázium nem sokat nyom a latba.
2017. júl. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Gondoltam, hogy nagyjából így megy, de hát az ember sok mindent megtesz a célért :)
2017. júl. 24. 13:05
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha indokolatlanul megszívod párszor, örülj neki. Az a helyzet, hogy ilyen lesz a való élet, a gyógyítás és főleg a halál az ami nem fair. Amikor sokat küzdesz egy 12 éves srácért, de hiába, az nem igazságos. Viszont jobb, ha nem élesben szokod meg, mert ha gyógyítás közben idegesíted fel magad ezzel, még a végén megölsz valakit. Jobb, ha addigra beletörődsz.


Viszont lassan befejezem az egyetemet, és ez eddig nem tűnt nagy problémának. A hallgatói közösség általában kiáll a nagyobb igazságtalanságok ellen.


Ez az elit-gimnázium dolog meg még válhat károddá (figyelj rá). Többen jöttek ide azzal az illúzióval, hogy képesek mindent megtenni, és mindig a maximális eredményt elérni. És ennek a kitörlése is célja az egyetemnek (legalabb is a rejtett tanterv szerint). Csak eközben az elit diákok egy része (akinek otthon naponta nyomták, hogy "mindenre képes vagy"), összeomlik és vizsgaidőszakban rászokik az alprazolamra. Hát valahogy meg kell tanulnunk, hogy nem vagyunk képesek mindenre.


Amúgy értelmesnek tűnsz. Olyannak, aki élvezni fogja az egyetemet. Úgyhogy hajrá :D

2017. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatásodnak tekinted és komolyan orvos szeretnél lenni, ne hagyd, hogy mások történetei, véleménye eltántorítson ettől. A felsőoktatásban mindenhol előfordul kisebb-nagyobb arányban, egyeteme válogatja, hogy vizsgákon elhasalsz még akkor is, ha felkészültél. Mindenképpen kell egy jó adag szerencse hozzá.

Ami ezt az elit gimnázium dolgot illeti, amihez előttem többen is hozzászóltak: srácok, a kérdező nem kérkedni akart vele szerintem, csak azt akarta tudatni, hogy az ő biosz-kémia-fizika jegyei valószínűleg jobb tudást takarnak, mint ha egy középszerű suliban szerezte volna őket, mivel egy ilyen középiskolában ezekért komolyan meg is kell dolgozni. Persze ezzel együtt egyetértek azzal, h. ez ne szálljon a fejedbe, de abból, ahogy itt írtál, úgy gondolom, nem is fenyeget ez a veszély! :) Sok sikert!

2017. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek is köszönöm a válaszokat! Adtatok egy kis biztatást. Az utolsó előtti, tényleg nagy bölcsességet mondott azzal, hogy meg kell edződni, mert sok csalódás érhet az egyetem után. Az utolsónak pedig, hogy tényleg nem kérkedésként említettem ezt a gimis dolgot, ezért köszi. :)
2017. júl. 24. 22:43
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Én meg a POTE-ról írok. Minden orvosin orrba-szájba szívatnak, nemcsak a SOTE-n. Nálunk az anatszigó: anat1, anat2, szövet1, szövet2, egész embrió plusz ezen felül tetemséta anatómiából úgy en bloc. Ugyanúgy vannak indokolatlan buktatások még a legkisebb tárgyakból is.... Bifizből a csaj mindent elmondott, egy képletbe futott bele, amiben hibája volt, és kirakták, mint macskát.... De anatról meg más tárgyakról is tudnék mesélni. Más orvosikon is van annyi szivatás, mint a SOTE-n.
2017. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Oh, pardon. Lemaradt, hogy az anatszigó része nálunk a neuroanat és a neuroszövet is. Van olyan orvosi, ahol az külön kollokvium, és nem része a szigorlatnak.
2017. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!