Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin (SOTE) minden...

Az orvosin (SOTE) minden második ember csúszik (évet ismétel). Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Az első két évben van ez.

2017. júl. 19. 18:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Forrás?
2017. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Én nem azt tapasztalom, mint amit te kijelentettél..
2017. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is erős túlzás. Egy-egy elcsúszás lehetséges, hiszen hozzá kell szokni a terheléshez, ami még az egyetemek között is kiemelkedő orvosin, de ez egyrészt nem SOTE specifikus, másrészt nem okoz egy egész év ismétlést.

Honnan vetted ezt a statisztikát?

2017. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, de igen, sotén ha valamelyik "nagy" tárgyból nem teljesíted a vizsgát, egy egész évet csúszol, mert nálunk nincsen keresztfélév és nem engedik, hogy a ráépülőket felvegyed.


Amúgy a minden második túlzás, mondjuk olyan 15% inkább. Ki ezért ki azért. Van aki lusta év közben, van aki rosszabb képességű, volt csoporttársam egyszerűen mononukleózisos lett vizsgaidőszak közepén, és nem bírt tanulni. Amúgy meg azért csúsznak, főleg másodéven, mert 3 szigorlat egyszerre azért sok.

2017. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

Nincsen évismétlés egyetemen könyörgöm. 1 tárgyat buksz, akkor nem jelenti azt, hogy következő évben mindent elölről kell, hogy kezdj. A ráépülősöket nyílván nem tudod felvenni, de aminek nincs/nem a bukott tárgy az előkövetelménye, akkor azokkal tudsz simán haladni.

Sok helyen nincs keresztfélév amúgy, de van vizsgakurzus ha megvan az aláírásod.

2017. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem úgy értette az évismétlést, hogy akkor a már meglévő tárgyakat is újra meg kell csinálni. :D És attól még, mert van cv, a ráépülőket ugyanúgy nem tudod felvenni, és ugyanúgy egy évet csúszik a végzésed.
2017. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Így van, ahogy 6os mondja. Én sem úgy értettem, hogy az egész évet megismétled.

Forrás? Ismerősök mondták, akik ott tanulnak. Eléggé megijesztettek vele. :( Azt tudom idén kiszórtak egy csomó embert mert beveztték az anat beugrót...

2017. júl. 19. 21:45
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy bevezették az anat beugrót? :D

Mindig is volt. Én 3 éve voltam másodéves, azóta változott a rendszer (szóval nem tudom, hogy most pontosan hogy van), de nekünk még ráadásul úgy volt, hogy vizsga végén volt a "beugró". Szóval ha átmentél az összes részvizsgán, a végén még lazán kiugorhattál a beugrón. Elég nagy szemétség.


Amúgy sose hallgass azokra, akik nem teljesítenek jól az egyetemen. Azokra se, akik nagyon jól teljesítenek.

Ezek az emberek általában eltúlozzák az orvosi egyetem fontosságát és nehézségét. Mármint nyilván nem könnyű, de felesleges állandóan ezt hangoztatni.

Aki akarja és van egy kis esze, annak megvan hozzá a képessége, hogy elvégezze. Ha önbizalmad is van, és nem görcsölsz rá nagyon a dolgokra, akkor menni fog, csúszás nélkül is.

2017. júl. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és amúgy az #5-ös válasza 100%-ban hasznosnak tűnik, csak mondom ;) Igazat írt.
2017. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#8-as, igen a korábbi években is volt beugró de más volt a koncepció és a nehézség is, most jópár olyan ember is volt az évfolyamon, aki be sem jutott vizsgázni. A 2 intézet pedig "összeolvadt" így asszem már a második szemeszterben is kb azonos volt a 2 évfolyamfél vizsgája.

Egyébként #8-asnak teljesen igaza van, ne hallgass senkire csak tanulj és próbálj meg nem rágörcsölni a dolgokra! Hajrá:)

2017. júl. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!