Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be tud helyettem más íratkozni...

Be tud helyettem más íratkozni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem fogok Magyarországon tartózkodni amikor az egyetemre be kellene íratkoznom. Esetleg a testvérem vagy az egyik barátom meghatalmazással ezt el tudja intézni?

2017. júl. 24. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Természetesen nem.


Kellenek a papírjaid, a fényképed, az aláírásod, minden.

2017. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hogyan tudnám megoldani másképpen? Sajnos semmiképp nem tudok itthon tartózkodni abban az időintervallumban.
2017. júl. 24. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem be tud más is iratkozni helyetted. Érdekelődj utána a meghatalmazás formai követelményeinek. Vagy szokott pót beiratkozás is, ha azon részt tudsz venni, az is megoldás lehet.
2017. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem? A nyaralás fontosabb vagy az egyetemi beíratkozás? Nálunk nem lehetett meghatalmazással élni, személyesen kellett megjelenni.
2017. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. hozzászóló: köszi a választ, megkérdezem, hogy hogyan lehetne utólag :)


4.hozzászóló: elgondolkodtatott egy pillanatra az, honnan merült fel benned, hogy nyaralok. Külföldön csak nyaralni lehet? Aztán eszembe jutott, hogy egy magyar oldalon tettem fel kérdést és meg is lepett volna ha nem kapok egy ilyen rosszindulatú negatív választ. Köszi, hogy nem kell hiányt éreznem. :)

2017. júl. 24. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Lehetővé kell tenniük a meghatalmazással beiratkozást, ez egy teljesen normális jogi eljárás. Én is így iratkoztam be az ELTE-re, semmi gond nem volt belőle, illetve a BME-n is nyitva volt mindig erre a lehetőség. Nyilván számtalan oka lehet, hogy egy adott nap adott órájában valamiért nem érsz rá.


A meghatalmazás legyen teljes bizonyító erejű, ami lényegében azt takarja, hogy legyen rajta 2 tanú aláírása és adatai. Vannak minták a neten. Érdemes mindennek utánajárni, miket kell vinni, akár rá is kérdezni az intézménynél, hogy mire figyelj, ha meghatalmazással iratkoznál be.


Ez a "mi a fontosabb, a nyaralás vagy ..." szöveg meg annyira tipikus ezen az oldalon, olvastam már beiratkozás témában is, állásinterjú témában is, meg még ki tudja hol. Egyes emberek szerint életed már nem is lehet, mert valami intézménynek kellene alárendelni magadat 0-24, és ha ezt nem teszed, akkor tök jogos, hogy kigolyóznak. (Oké, hogy te nem nyaralni mész, de őszintén szólva, én, ha nyaralni mennék, akkor sem mondanám le egy beiratkozás meg hatalmas élettapasztalatú bölcselkedő miatt.)

2017. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"Miért nem? A nyaralás fontosabb vagy az egyetemi beíratkozás?"


Az ilyeneket úgy szájon verdesném...

2017. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Ez a nyaralás fontosabb tipikus magyar proli duma. Sz.rd le kérdező. Az adott egyetemnél kérdezz ennek utána mert szerintem ez nem egységes.
2017. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Annyi valóság alapja azért van, hogy beiratkozás előtti hetekben már bőven a gólyatábor/iskolával való ismerkedés, stb. jegyében kellene töltenie az idejét egy diáknak.

Persze elképzelhető, hogy most tényleg úgy alakultak a dolgok, hogy ezeket ki kell hagyni a kérdezőnek, viszont utána megfelelő motivációval/időráfordítással tudja végezni az egyetemet.

2017. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtisztább az lenne, ha írnál egy emailt, vagy felhívnád őket telefonon, és soron kívül is megoldhatnátok, akár előtte, akár utána.


Az én két beiratkozásomon(két egyetemi képzésem volt) gyakorlatilag bárki beiratkozhatott volna, még felhatalmazás nélkül is, mivel nem kértek semmit, csak az érettségi bizit, nyelvvizsgát, és ennyi.

2017. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!