Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit is jelent pontosan a...

Mit is jelent pontosan a "felsőoktatási szakképzés? "

Figyelt kérdés

Nagyjából értem, hogy egy papírt ad, ami közel egyenértékű egy OKJ-vel.

A kérdések igazából azok lennének, hogy:


-Miután elvégeztem, felvételt nyerek az iskola alapkézésére, vagy újrajelentkezés után meg kell lennie a minimum pontnak?

-A krediteket hogyan is fogadják el?

-Milyen szabályok vonatkoznak rájuk (Mintha OKJ-t tanulnának, vagy teljesen ugyanolyan bánásmódban részesülnek, mint a diplomázók)?

-Mennyire éri meg egy ilyet elvégezni azzal a céllal, hogy utána jelentkezek egy alapképzésre? (Programozóként nem hiszem, hogy sokat érne egy ilyen papír)

-Az államilag támogatott éveim "elmennek", mialatt elvégzem ezt a képzést, vagy "kapok újakat" diplomához?



2017. júl. 27. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Kicsivel erősebb az OKJ-nál de kevesebb a diplománál.


Felvételizni ugyanúgy kell alapszakra, nem jelent automata bejutást.


Ezt sajna nem tudom.


OKJ-nak számít, nem diplomának.


Nincs sok értelme mert elviszik a féléveid.


Nem, nem kapsz újakat, az a 4 ugrott.

2017. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én egy ilyen végzettségnek köszönhetem, hogy utána rendes pénzt kerestem, el tudtam kezdeni alapszakra járni és megalapozhattam vele a jövőmet.


Szak és egyénfüggő. Programozóként ötletem sincs.

2017. júl. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakoknál jó, mert alapszakra 460 a ponthatár. Elkezded FOSZK államin, végigviszed és akkor a fizetős alapszakon már csak 3-4 félévet kell kifizetned a 6-7 helyett.
2017. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!