Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kit hova vettek fel és hány...

Kit hova vettek fel és hány pontotok van?

Figyelt kérdés
+1 van valamilyen plusz pontotok pl nyelvvizsgából vagy valamiből?
2017. júl. 27. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem a KRE japán szakára vettek fel. 410 pontom volt, a ponthatár pedig 363. Volt emelt angol érettségim és felsőfokú nyelvvizsgám, de csak az érettségit számították. :D Téged hova vettek fel?
2017. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
SZIE biomérnökire vettek fel, van egy vegyipari technikusi OKJm ami pluszpontot ad. 346 pontom van.
2017. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
476 pontom volt, BCE - nemzetközi gazdálkodásra vettek fel, volt egy angol emeltem, 3 nyelvvizsgám (angolt nem számolták) meg OKTV helyezésem, így volt 100 pluszpontom
2017. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nos nekem nagyon rossz lett, mondjuk mivel én még maradok egy évet még tudok javítani. Egyébként 282 pontom lett, de még tervezek egy nyelvvizsgát és infóból még LEHET javítok, mivel a prog. infóhoz Debrecenben 306 kell most (ha a nyelvvizsgát megcsinálom úgy lesz 310 pontom)


Phhu ..ti aztán tényleg okosak vagyok, vagy csak én vagyok "hülye" és lusta tanulni :D

2017. júl. 27. 15:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha vigasztal, nekem olyan rossz volt az érettségim meg a középiskolai bizonyítványom hogy két tárgyból dupláztam, egyikből tavaly októberben, a másikból most májusban érettségiztem újra. A lényeg hogy ne add fel.

Második voltam.

2017. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
282 pont az harmatgyenge teljesítmény. De még 310 pont sem lesz elég egy egyetemhez. Tapasztalatból mondom, hogy néhány kivételtől eltekintve csak a 400 pont körüliek diplomáznak le, a 300 ponttal felvettek szinte 90%-a lemorzsolódik legkésőbb a harmadik félévre mert egyszerűen nincs annyi tudása, ami kellene az egyetem elvégzéséhez.
2017. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szegedre vettek fel általános orvosira, 442 pontom volt, a két emelt miatt egyébként is megvolt a maximális 100 pluszpont, de van még egy középfokom angolból, és dupláztam. :)
2017. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

# 6


Ez irtó nagy hülyeség. Nem az érettségid, pontszámaid, meg a gimis teljesítményed fog számítani az egyetemen.

Vegyük a matekot, teljesen más matek van közgázon, meg gimiben. Egyáltalán nem biztos, hogy aki ott rossz volt, az itt is az lesz, vagy fordítva, hogy aki ott jó volt, az itt is kitűnő lesz.

Teljesen máshogy kell tanulni, amire valaki vagy átáll, vagy nem tud átállni. Lehet csak lusta volt, amúgy egy értelmes ember, aki ha megerőlteti magát, akkor hatalmas tudást tud felhalmozni.

Gazdinfósok közt szintén azt látom BGE-n, hogy akik 300 pontokkal becsúsztak azok között bőven van olyan, aki időben végzett.

2017. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A tapasztalat ezt mutatja. Meglepődnél hogy hány jeles matekos van egyetemen és közülük mennyien bukdácsolnak, mert még így sem értik az egyetemi "matekot". Aki matekból jeles volt és még mellette járt szakkörre is, ahol tanult emelt szintű dolgokat is és azokat álmából felébredve is tudja alkalmazni, na ővelük általában már nincs akkora probléma.


A lustaságról is ugyanez a tapasztalat. Aki gimnáziumban lusta volt, az egyetemen sem fogja megerőltetni magát. Sajnos ez a valóság.

2017. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

425 pontom volt, és szintén a szegedi általános orvosira vettek fel. :D

Van egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgám (nem ugyanabból a nyelvből), de mivel a két emelt miatt alapból megvan a 100 pluszpont, ezért ezek itt nem számítottak.

2017. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!