Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy jön össze 450-460 pont?...

Hogy jön össze 450-460 pont? (államilag támogatott szakra nyilván)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vagyok 19 éves, és tegnap kiderült, hogy nem vettek fel oda, ahová jelentkeztem. 379 pontot sikerült összekaparnom, de kevésnek bizonyult, igaz nem is tanultam vért izzadásig.


A kérdésem a következő: hogy létezik az, hogy valaki 450-460 pontokat össze tudjon szedni? Mi kell egyáltalán ehhez? Van nyelvvizsgám, 80-90%-os érettségit tettem, még is piti pontom lett. Akinek 450 pontja van az mit csinált érte? Hat nyelven beszél és diplomát szerzett középiskolában?


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. júl. 27. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 440 feletti lett a pontszámom, de vannak elég egyszerű módjai; emeltezel egy vagy két felvételi tárgyból, van nyelvvizsgád, OKJ-d, kitűnő vagy jó tanuló voltál az iskolában, vagy csak nagyon jók lesznek a felvételi tárgyaid érettségijei, és duplázol. Őszintén, emeltezni mindenképpen kell, még akkor is, ha nem kötelező a szakra, egyrészt, mert egy csomó plusz pontot kapsz érte, másrészt pedig, mert megtanít egy kicsivel nagyobb teherbírásra, és jó alapokat ad az egyetemhez. 450 pontokhoz nem az iskolában kell diplomázni, egyszerűen növeli kell egy kicsit az elvárásokat.
2017. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekem "csak" 446 pontom van, de minden érettségim 80% felett van és van egy ami 100%. Van 2 felsőfokú nyelvvizsgám és a középiskolás jegyeim is többnyire 5-ösök, csak pár 4-es van.
2017. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordítva kéne gondolkodnod. Úgy, hogy a maximumból mennyit veszíthetsz.

Ugye többletpontból 100 lehet maximum. Ez két emelttel lehet megcsinálni. Másik lehetőség egy emelt és két középfokú nyelvvizsga/egy felsőfokú. Ekkor 90 pontod lesz, tehát tizet elvesztesz. Tehát valószínű neked azért lett kesés pontod, mert egy emelt szintűt se csináltál.

2017. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tényleg nem emelteztem. Ha emelteztem volna, és egy 80%ot összehozok akkor lenne kb 405-410 pontom. Az is kevéske.


És én még azt hittem menő vagyok, mert már középsuliban megcsináltam egy német közepet...


Az év közbeni jegyeim nyilván kukák, tehát marad az újraérettségi...kérdés, hogy ha most emeltből csinálok egy újat, akkor mennyi esélyem van rá, hogy nem kapok egy "átvágós" érettségit és 95-100% helyett csak 70% lesz, ami nyilván már szinte semmit nem ér.

2017. júl. 27. 17:23
 5/18 A kérdező kommentje:
#1 és #2 ti gondolom az orvosira mentek
2017. júl. 27. 17:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyes voltam, és wow, igen. :D A két emeltből gondoltad?


Egyébként szerintem nincs átvágós érettségi, az összes feladat megoldható, ha megfelelően készültél, egyszerűen van, hogy beraknak valami olyat, aminek többen ugranak be a figyelmetlenek közül, vagy amihez egy kicsit gondolkodni kell, de aki odafigyel a kérdésekre, és megtanulta az anyagot, tud jól teljesíteni. Mindig van, hogy egyik feladatlap a másikhoz viszonyítva könnyebbnek tűnik, de amikor gyakoroltam, akkor is azt láttam, hogy ez öt pontnál nagyobb kilengéseket sosem eredményezett.


Plusz, ha a felvételi évében nehéz volt az érettségi többeknek is, az meglátszik a ponthatárokon is. Mindig kockáztatsz, ha belevágsz valamibe, de ha ülsz, és azon keseregsz, hogy mi van, ha valami szivatás lesz, akkor garantáltan semmi esélyed nem lesz a sikerre, amíg kockáztatva igen. Egyébként szerintem nem olyan vészesek a pontjaid, főleg úgy, hogy alig van valami plusz pontod, ha megcsinálod az emeltet, bent leszel, és sokkal jobbak lesznek az alapjaid az egyetemre.

2017. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

# 6


Köszi a biztatást! Igazad lehet...lehet tényleg csak annyi a recept, hogy seggelek és megtanulom amit meg kell. Az osztálytársaim viszont folyamatosan visszahúztak, mert minden nap meg kellett hallgatnom, hogy úgy se sikerül, meg úgy se lesz pénzed a sulira, meg az asztalosok jól keresnek...soha nem válaszoltam, de magamban mindig azt gondoltam, hogy ha államilag támogatott képzésre megyek akkor majdnem ingyen lediplomázhatok, csak ahhoz nyilván rengeteget kell tanulni, de mivel megvan még az agyam és nem ittam el, ezért talán képes lennék rá. Az ilyen dolgokat, hogy az asztalos jobban keres meg meg sem hallom...nyilván egy orvos és egy ügyvéd fog jobban keresni mert végigszenvedte a hosszú sulit a szakmájáért.

2017. júl. 27. 17:37
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
2 emelet érettségi 80-90% között és egy középfokú nyelvvizsgával szerintem kijön 400 pont felett bőven
2017. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 476 pontom lett, a leggyengébb érettségim 93% lett, csináltam egy emelt angolt, azért 50 pluszpont járt, meg OKTV helyezésért is 50. Ezen kívül van 3 nyelvvizsgám de azt már nem tudtam beszámíttatni nyilván. :D Szóval 100 pluszponttal, és erős érettségikkel jött ez nekem ki. :)
2017. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
hogy csináltál 3 nyelvvizsgát középsuliban?
2017. júl. 27. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!