Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 120 km az nagy távolság...

120 km az nagy távolság kollégiumi elhelyezes eseten?

Figyelt kérdés
Reggel mindennap a 04:401es busszal indulnek nekem ez sok ido lenne :( Szerintetek? Anyum egyedül nevel.
2017. júl. 27. 23:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem azt fogják nézni, hogy mennyivel térsz el a ponthatárodtol, hanem hogy milyen érettségi eredménnyel jöttél. Ha 500 ponttal jönnél, akkor sem élveznél elönyt.


Azt is figyelembe kell venni, hogy hányan éltek egy lakásban, mivel az egy före juto netto keresetet nézik majd. Ez azt jelenti, hogyha ketten laktok 107 ezer oszlik két felé (ha neked nincs jövedelmed) ami 53500Ft. Ha van még egy tesod, akkor három részre oszlik, ami 35667Ft. Nyilván minél kisebb ez a szám, annál több pontot kapsz utána.


253 féröhely 3 karra nem valami sok. A miénk (ahonnan elutasitottak) 364, csak a mi karunkra. Javaslom, hogy legyen B terved. Budapestre mész? Rengeteg olyan koli van még, ahol felvesznek attol függetlenül, hogy nem arra a szakra jársz, mert kell nekik a diák.

2017. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Igen Pestre negyek Karolira vettek fel. Csak hat jo lenne mert utazni nekem az sok idot kivenne az energiambol. Akkor jelentkezhetek mas egyetem kollegiumaba vagy ez hogy? mar minden megoldas erdekelne.
2017. júl. 29. 11:06
 23/31 anonim ***** válasza:
Igen, én egyszer kérdezgettem kolikat, pl. a SZIE Állatorvosi kolit, azt mondta nyilván a saját hallgatoi élveznek elönyt felvételkor, de eddig mindig bekerült minden külsös (nem az adott iskolába járo) is aki akart. Ha nem vesznek fel a sajátodba, kezdj valahol, mert év közben sokkal könnyebb bejutni akárhova, mivel akik kibuknak sulibol, azoknak a helye megüresedik, és senkit nem fog érdekelni, hogy te melyik suliba/karra/szakra jársz, csak az, hogy beköltözz és fizess.
2017. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Rendben hat remelem azert felvesznek a sajatomba de ha nem probalkozok! Koszi:)
2017. júl. 29. 11:59
 25/31 anonim ***** válasza:
59%

"Nem azt fogják nézni, hogy mennyivel térsz el a ponthatárodtol, hanem hogy milyen érettségi eredménnyel jöttél. Ha 500 ponttal jönnél, akkor sem élveznél elönyt."


Értelemszerűen minél jobban eltér a ponthatártól, annál magasabb a pontja, tehát annál jobb az érettségi eredmény ami számít nem? Mert most azt írtad, hogy valaki aki 500 ponttal megy az nem élvez előnyt azzal szemben aki 310 ponttal megy mert az érettségi eredmény számít, de értelemszerűen az 500 pontosnak jobbak lesznek az eredményei mint a 310 pontosnak, tehát mégis előnyt élvez, vagy nem? Legalább baromságokat ne írjál már légyszíves... :D Azért mert te nem tudsz a Bagolyváriba bekerülni úgy írsz itt mintha kollégiumba kerülni a világ legnehezebb dolga lenne, minimum lehetetlennek állítod be. Hagyjál már... :D

2017. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
De amugy tenyleg szamit az erettsegi eredmeny? mert nekem pl jelentkezesnel nem kerik csak a valasi papirokat lakcimkartyat meg ezek..
2017. júl. 29. 16:30
 27/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova jelentkeztél, de az eltéről találtam nagyjából meg hogy hogyan számolják a pontokat, gondolom hasonló mindenhol. ( [link] Számít az érettségi, de inkább az egy főre jutó jövedelem a döntő. Ott nekem lesz egy szép 0 pontom, úgyhogy keresek papot aztán megyek egyházi koliba vagy valami. :D
2017. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Édesdrága 25-ösöm: nem tudom hányszor kell még leirnom, hogy végre mindenki felfogja, a jövedelem a legfontosabb. Számit az érettségi eredmény, de attol, hogy 500 pontod van és 5ös érettségi átlagod, nem ugrasz a ranglista elejére. Lehet kapsz rá pár pluszpontot, de nem ettöl leszel a Jani. A kérdezö esetében az a plusz 10 pont pedig tényleg nem sokat számit.


Nem lehetetlen bejutni kollégiumba, de azért a kérdezö 250 féröhelyes 3 karos kolija nem tul kecsegtetö, nem tul sok diák jut be. Ettöl függetlenül nem kell feladnia, tudja ö is. Legyél már olyan szives, hogy nem szolsz bele a nagyok dolgába, mikor az égvilágon azt sem tudod, hogy miröl beszélgetünk.:) Köszipuszi.


Kérdezö: nálunk beiratkozáskor kellett feljegyezni az érettségi eredményeket.

2017. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Leirom megegyszer... ha tutit akarsz nyomd le at atlagjovedelmet :)
2017. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
107.000-tol mar lejebb nem tudom nyomni eleg alacsony ez is.. edesanyame.
2017. júl. 29. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!