Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek, akik már elvégezték...

Nektek, akik már elvégezték az egyetemet/főiskolát, milyen érettségitek volt és milyen tanulók voltatok középsuiliban?

Figyelt kérdés
Hogy emlékeztek az egyetemi évekre?, sok kinlódás volt?
2017. júl. 28. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó tanuló voltam gimiben, az érettségim is viszonylag jól sikerült. A matek nem sikerült olyan jól, 70% körül volt, az emelt töri 75% volt a többi 90-95% körül.


Volt pár szivatós tárgy egyetemen, aminek többször is neki kellett futnom, ezekre nem szivesen emlékszem vissza. Viszont ezektől eltekintve én szerettem egyetemre járni. Most levelezőn vagyok mesteren, de ez már nem jó főállás mellett. Alapszakra jobban szerettem járni, akkor is dolgoztam, de több szabadidő volt mellette, szerettem az egyetemi rendezvényeket, egy ideig egy hallgatói szervezetben is részt vettem. Volt néhány húzós ZHs hét meg vizsgaidőszak, amikor kissé elegem volt, de ahogy lementek ezeket az időszakok (kb 1-2 hét) utána minden rendben volt. Ezek is többnyire a saját hibámból adódtak mert nem egyszer az utolsó pillanatra hagytam mindent és így kissé feltorlódtak.

2017. júl. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Átlagosan 4.5s tanuló voltam. 2 négyesem lett érettségin (matek és irodalom), a többi ötös. A reál suli nekem nehéz volt a humán könnyebb. De nem a korábbi jegyeimen múlott, hanem a hozzáállásomon. Amikor komolyan vettem, akkor jól mentek a dolgok mindkét helyen.
2017. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden érettéségim 4-es volt középszinten.

Csúszás nélkül végeztem mérnöki szakot (BSc-t), jelenleg msc-re járok.


Ha normálisan készülsz és odateszed magad akkor szerintem nem akkora nagy kínlódás.

De kitartás és elszántság azért kell, hogy haladj előre :)

2017. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!