Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 90-es években, hogy zajlott...

A 90-es években, hogy zajlott az egyetemi felvételi?

Figyelt kérdés
Miben tért el a maihoz képest? Könnyebb vagy nehezebb volt a bejutás akkoriban egy egyetemre?

2017. júl. 31. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nehezebb. Akkor volt érettségi, és volt félvételi az adott egyetemre. Illetve voltak szakok, ahol un. központit kellett írni, ami egyben érettségi és felvételi is volt.
2017. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

94-ben felvételiztem a jogra. A felvételire külön kellett jelentkezni az érettségitől teljesen függetlenül.


Azon az egyetemen ahová jelentkeztél magyar és történelem központi írásbelit volt. Illetve mindkettőből szóbeli is.


A felvételi összpontszám 120 volt, abban az évben 113 kellett a felvételhez, akkor még a nyelvvizsgákért nem járt ilyen sok pont mint most.



Duplázással kerültem be úgy, hogy a töri központi írásbelim max pontos (15) volt, a magyar írásbelim (12) és mindkét szóbelim is max pontos volt 30. Azaz 57x2 = 114 pont.


Ha átszámítod a mai rendszerre az kb. 475 pont.


És a felvételi teljesen külön az érettségi utáni hetekben volt.És csak azok kerültek be nappalira akik ezt elérték,nem volt ilyen fizetős lehetőség lényegesen alacsonyabb pontszámmal.

2017. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 95-ben felvételiztem az orvosira, eü szakközépből.


Közös írásbeli érettségi-felvételi vizsga volt, indigós papíron írtuk, egyik példányt a suli, másikat az egyetem javította. Szóbeli felvételi is volt, nekem belgyógyászatból és fizikából. Belből a főiskolai anyagot kellett tudni, fősulis tankönyvek voltak megadva kötelező irodalomnak...

Sok volt a visszaélés, volt ismerős, akinek az érettségi jegye jobb lett az osztálytársénál, míg érdekes módon a felvételin a másik kapott több pontot (orvos szülőkkel...). Mivel a szóbelin pontosan tudták, hogy oda jelentkeztél, kinek vagy kicsodája, figyelembe is vették ezt a pontok osztogatásakor...

Ráadásul mi, akik közöset írtunk, rosszabb jegyeket kaptunk a bizonyítványba, mert a ponthatárok ugyanazok voltak, mint annál, aki a suliban simát írt... Csak éppen nekünk a 80 pontot elérni háromszor annyi energiába került.


Nehezebb volt akkor bekerülni, de a rendszert igazságosabbnak tartom most.

2017. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!
2017. júl. 31. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!