Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményteke a szolnoki...

Mi a véleményteke a szolnoki Varga Katalin Gimnáziumról és a Verseghy Ferenc Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Még nem tudom hogy melyiket válasszam , de szerintetek ilyen jegyekkel felvesznek?

Egyedül csak énekből voltam négyes de lehet hogy nyolcadik félévkor kitűnő leszek .

És van egy középfokú nyelvizsgám és több kiváló versenyeredményem es sport eredményem

Elsősorban a Vargában a kéttan érdekelne a Verseghyben pedig a természet tudomány🙂



2017. aug. 1. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Varga nyelvi orientált, míg a Verseghy a reálosabb beállítottságú. A nyelveket komolyabban inkább a Vargában érdemes tanulni, mert a Verseghyben csőd széli a nyelvoktatás, ellenben az országban csak néhány gimnázium rendelkezik speciális matematika tagozattal, ezek közül egyik a Verseghy. Mellesleg humán területen ( magyar, történelem, földrajz) is a Verseghy nyeri a versenyeket, sokkal több az OKTV-eredmény és az országosverseny-eredmény is ezekből is.

Verseghysként azt mondhatom, hogy ha kitűnő leszel, még akár az ének négyessel is simán felvesznek, a jó felvételi a lényeg, de manapság már az sem, mert a mi osztályunkban is többen jöttek úgy, hogy nem voltak szín ötösök, és még amellett 3-4 embert fellebbezéssel vettek fel. Ne aggódj, nincs min...

2017. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm🙂
2017. aug. 2. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vargás vagyok, ott ilyen jegyekkel és egy jó felvételivel simán felvesznek, és azt mondhatom, hogy jó iskola, diákközpontú, egy két kivétellel a tanárok is mind normálisak.

A Verseghy is jó lehet, ha HATALMAS benned a versenyszellem, nagyon jól bírod a hajtást, és nagy terveid vannak a jövőben. Oda nem bekerülni a nehéz, hanem bennmaradni, elég sokan nem bírják. Az egyik nyelvi osztály 37 fős létszáma csökkent 29-re egyik évről a másikra, szóval valószínűleg nem könnyű. Barátnőm jár oda, szülői nyomás miatt, nagyon sokat panaszkodik, olyan dolgok miatt is, mint az osztályozás.

Én azt javaslom, hogy ha életed a tanulás, a verseny, kutató vagy tudós akarsz lenni, vagy legalábbis a tudásiparban elhelyezkedni, és kész vagy nagyon keményen küzdeni, akkor a Verseghy, mert annak másként nincs értelme. Ha külföldi terveid vannak, vagy nem első célod a Nobel-díj, de szeretnél jó egyetemre menni, akkor Varga.

2017. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, Vargában vagyok végzős kéttanos. Anno én is nehezen tudtam dönteni a 2 suli között de örülök, hogy ezt választottam. Az, hogy mennyit tanulsz rajtad múlik itt is ott is, szorgalom kérdése, hogy mennyi tudást szedsz fel. Tanárok többnyire normálisak, légkör is jó, én nagyon megszerettem, csak ajánlani tudom.
2018. jan. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy én sport mellett (néha napi 2 edzés) voltam kitűnő szóval egyáltalán nem teljesíthetetlen.
2018. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!