Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2003-ban érettségiztem és...

Ha 2003-ban érettségiztem és nem tanultam tovább (fodrász szakmám lett) akkor most mehetnék tovább tanulni egyetemre v fősulira?

Figyelt kérdés
Hogyan kéne elindulnom?mi a menete ennek?
2017. aug. 2. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze. Ha nagyon nagyon akarsz, még van esélyed szeptemberben induló szakra bejutni (önköltségesre).


Ha államilag finanszírozott szakra szeretnél bejutni, vagy nem indul pótfelvételiben a kívánt szakod, akkor február közepéig be kell adnod a jelentkezésedet a kívánt szakra.


További infók: felvi.hu

2017. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj fel Felvire, az Egyetemek, főiskolák menüpontban válaszd ki az iskolát és a szakot, amire járni akarsz, és nézd meg a követelményeket. Ha kérnek emelt érettségit, és neked nincs, akkor le kell érettségizned abból a tárgyból, amiből kérik, ha nem kérnek emeltet, és neked megvan minden kötelező tárgyból az érettségid (matek, magyar, töri, nyelv és egy szabadon választható), akkor nem kell újraérettségizned, kivéve, ha rosszul sikerültek, és javítani akarsz rajtuk.

A Felvin a Ponthatárok, rangsorok menüpontban meg tudod nézni, hogy az adott szakon mennyi volt a ponthatár az előző években, és azok alapján tudsz kalkulálni, hogy elég lesz a pontod, vagy javító érettségiket kell tenned.

A pontjaidat a Pontszámító kalkulátor segítségével számolhatod ki.

A felsőoktatásba, illetve érettségikre általában február közepéig lehet jelentkezni (január elejétől).

2017. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőtök hasznos válaszát!
2017. aug. 2. 14:18
 4/5 anonim válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy a régi érettségid jó lenne. Most már emeltek a lécen. Szóval van egy kötelező természettudományos tantárgy, amiből érettségizni kell. És nem tudom, hogy mondjuk legalább 1 tárgyból nem kell-e emelt szinten érettségizni a továbbtanuláshoz. Bár lehet, hogy a régi motorosokra nem vonatkozik.
2017. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell természettudományos érettségi!
2017. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!