Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől függ hogy egyetemi...

Mitől függ hogy egyetemi diploma vagy főiskolai?

Figyelt kérdés
Ha az intézmény egyetem de vannak karjai ami főiskolai akkor az milyen diplomának minősül?
2017. aug. 2. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Tudtommal már ilyen nincsen. BA/BSc az alapképzés, és MA/MSc a mesterképzés.
2017. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mar csak diploma van kulon nincs hogy foiskolai vagy egyetemi szintu?
2017. aug. 2. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Alap, mester. Elvileg ezek az utódai a főiskolai meg egyetemi diplomának.
2017. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
bsc számít főiskolai oklevélnek, az msc pedig egyeteminek
2017. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor egy eltes bsc diploma az foiskolai diploma? Ez igy nem relevans.


En arra kerdeztem ra hogy pl van intezmeny ami egyetemkent szolgal de pl a kar: tanitokepzo foiskolai kar.

2017. aug. 2. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Az elte is ugyanolyan egyetem, mint akármelyik, attól a te diplomád nem fog többet érni, hogy te azt hiszed az egy hűde menő egyetem. Bármelyik egyetemen végzed el a bsc-t, az akkor is csak főiskolai oklevél, a mesterképzés pedig egyetemi. És de, ez releváns
2017. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor elkonyveltem. minden alapkepzes az foiskolai diploma a mesterkepzesek meg egyetemi.
2017. aug. 2. 21:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Diplomat kap nem? oklevelet a fokszosok kapnak..
2017. aug. 2. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a fokszosok kapnak csak oklevelet, a diploma elejére is "oklevél", "diploma oklevél/oklevél diploma" vagy "egyetemi oklevél" van írva, az enyémen pl simán oklevél van a BA diplomára nyomtatva. De aki a mesterrel végzett annak is a hivatalos végzettségének a megnevezése pl okleveles közgazdász számvitel szakon vagy okleveles anglisztika szakos bölcsész, a lényeg hogy ott is "okleveles" a megnevezés.
2017. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!