Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S! Eger, Szilágyi,...

S. O. S! Eger, Szilágyi, humán tagozat? Vélemények?

Figyelt kérdés
Írnátok tapasztalatokat, véleményeket? Azt hallottam, hogy nagyon nehéz suli, nagyon sokat kell tanulni, ez mennyire igaz? Milyenek a programok, tanárok, közösség? Emellett aki esetleg most odajár, milyen a jelenlegi 9.-es humán osztály? (Tehát akik szeptembertől 10.-esek.)

2017. aug. 7. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én 4 évig jártam a Szilágyi humán tagozatára. Most vegeztem, 94%os emelt magyar érettségivel, szóval nagyon jó a képzés. Természetesen el is várják, hogy tanulj, a Szilágyiban fontos, hogy szorgalmas legyél, de ez minden iskolára igaz, ha el akarsz érni valamit. Szerintem a Szilágyi a legjobb választás, így visszatekintve én megint odamennék tanulni, ha újra dönteni kéne. A tanárok kedvesek, bár persze itt is vannak rossz tanárok, mint mindenhol, de a faktos tanárok nagyon jók. A közösség szuper, igazi közösségi szellem járja át az egész iskolát, amit a gólyatáborban és gólyabál mindenki megérezhet már az elején. A programok... Hát a legelső program a gólyabál, aztán következik az Erzsébet-bál, ami a legnagyobb rendezvény egész évben. Ez egy igazi bál, a végzősök báli ruhában vannak, a kisebbek pedig koktélrhuhában, fiúk öltönyben. Aztán nincs több az első félévben. Második félévben van a diáknap, a tavaszi szünet előtt általában, ami nagyon jó, akkor is, ha te rendezed, meg akkor is, ha nem. Ez 2 nap szokott lenni, ezalatt nincs tanítás, csak első nap rövid órák (azt hiszem 20 percesek de ez mindig változik). Ezután már csak a ballagás van. A végzősöknek persze van még a gombavató meg a bankett, de ez téged még nem érint :). Emellett vannak olyan programok, amiket a 11-es diáknapos osztályok csinálnak havonta kéthavonta. (Mostmár azt hiszem a 10.esek csinálják őket). Ezt témanapnak nevezik, egy egész napos rendezvenysorozatot takar. lehet ez bármi: mikulás, advent, valentin-nap, farsang, de volt már férfi-nap, halloween, nőnap stb. Itt a szünetekben vannak programok és egész nap sütit osztanak. A humánról még annyit, hogy az elő 2 évben ez fix szak, ha erre mész. Az osztály fele humános csak, másik fele most ha jól tudom speciális angol lesz a 9.en, és az én volt osztályfőnököm lesz az osztályfőnök, illetve faktos tanárom a humános tanár. Az osztályfőnök jó fej általában, de neki vannak dolgai. A humános tanár viszont szerintem a legjobb tanár, aki valaha tanított. Szigorú, de nagyon jól felkészít az érettségire, persze ez csak utólag derül ki :). Tehát első 2 év lesz humán, aztán fel kell venni faktot 11.ben, itt akármit választhatsz, ha esetleg mégsem szeretnél humánon maradni (én maradtam,azt is lehet). Első évben inkább magyar óráid lesznek és inkább irodalom többségben. Másodikban már több a töri is, de mindig magyarból van több. Egyelőre ennyi jut eszembe, remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed, irhatsz nyugodtan privátban és válaszolok, ha tudok :)

Egy idén végzett szilágyis humános, 18/L

2017. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia első válaszoló!

Én is a Szilágyiba szeretnék menni humánra,és az lenne a kérdésem,hogy milyen a szóbeli? Illetve hány ponttól vesznek fel? :)

2017. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy másoknak hány pontja van. Egy sorrend alakul ki, és az első x embert veszik fel, humánra általában az első 16-ot azok közül, akik humánra jelentkeztek. A szóbeliről személyes tapasztalatom nincs, mivel versenyeredmény miatt engem felvételi nélkül vettek fel, de annyit tudok beszámoló alapján, hogy egy töri és egy magyar tételt kell húzni, elég egyszerű kérdéseket tesznek fel, de azért nem árt tanulni rá. Ha jól tudom, a felvételi anyag fent van a honlapon, legalábbis régen fent volt :) Szólj, ha segíthetek még valamiben!

Első válaszoló

2017. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én most vagyok itt 9.es humánon és igazából a humánnal nem lenne gondom ha egy rendes tanárom volna. Azonban nem csak magyarbol de matekbol, németből és angolból is borzalmas tanáraim vannak. (Nem egyedüli vélemény) A tanárok kb.90%-ával nem vagyok megelégedve. Ezen kívűl nagyon sokat várnak el tőlünk és ha kiváló tanuló akarsz lenni akkor szabad időd konkrétan semennyi se lesz. De ha te szorgalmas vagy és nem érdekelnek más tevékenységek a tanuláson kívül akkor ajánlom az iskolát. Mellesleg én évvégén el szeretnék menni ebből a suliból.
2018. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is most szeretnék ebbe az iskolába felvételizni, de nagyon félek ez elvárásoktól. Én általánosban is csak 4.5 körül vagyok. Vannak ebbn a suliban olyanok, akik nem kiváló tanulók? Milyen a kollégium? Este meddig lehet tanulni? Segít valaki, ha nem értek valamit, pl. matek, fizika?
2018. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!