Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök vagy építőmérnök?

Építészmérnök vagy építőmérnök?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik a nehezebb.

Jövőre szeretnék jelentkezni és addig ki szeretném találni, hogy melyiket válasszam.

Melyik OKJ képzés számít bele a felvételibe?

Lány vagyok, szeretem a matekot, fizikát, csak az utolsó évben nem lesz.

Jól látok térben, szeretek rajzolni, tervezgetni. :)


2017. aug. 7. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az építésszel kapcsolatban érdemes megnézni a hk gólyáknak összeállított szövegét: [link] (főként az elsős tárgyak rész).


Hasznos lehet még a tárgygráf: [link]


Az építősők összeállítása felvételizőknek: [link]


Az hogy melyik nehezebb, egyénfüggő. Inkább aszerint válassz, hogy melyik illik hozzád jobban.

2017. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én itthon egyik se erőltetném. Ha nem 130 ezerért szeretnél dolgozni pályakezdőként akkor marad a kivitelezés. (Építkezés irányítása).


Azt, hogy ez lányként mennyire fog neked menni az kérdéses. Az, hogy nőként bírd a sok munkással elég kemény kiállást kíván. És a munka idő sem rövid, nagyrészt heti 6 nap 10 órában. Olyanokat meg ugye nem is kell mondanom, hogy toj-toj Wc-k és egyéb finom dolgok használatára van csak lehetőség :D

2017. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az, hogy melyiket válaszd az teljesen attól függ, hogy melyik része érdekel jobban az építőiparnak. Egy építőmérnök több matematikát és fizikát tanul. Egy építész inkább tervez, rajzol, persze a matek és fizika itt is fontos, ahogy a jó térlátás is.

Az, hogy lány vagy nem kell, hogy visszatartson, én építésznek tanulok, és a szakon több a lány, mint a fiú.

Az építészetet akkor tudom ajánlani, ha eléggé eltökélt vagy, tényleg nagyon sok a rajz, és többször előfordulhat, hogy nem alszol 1-2 napig (bár ez egy jó időbeosztással nagyrészt elkerülhető), elvárják azt a pontosságot, és nagy munkafegyelmet, amit majd a megrendelő is el fog várni a munkák során. Választhatsz különböző szakirányok közül is (pl.: tervező, várostervező, szerkezettervező). Lehetsz építésvezető is, bár akkor tényleg meggyűlhet a bajod pár munkással.

Igen, ez nem az a szak, amit a könnyű meggazdagodás reményében végeznek el, ha szereted, akkor viszont minden nehézség ellenére továbbra is szeretni és csinálni fogod.

Építőmérnöki szakról nem tudok bővebben nyilatkozni, ha érdekel az építés egyikkel sem fogsz mellé.

2018. jan. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!