Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Madách Imre Gimnázium?

Budapesti Madách Imre Gimnázium?

Figyelt kérdés
8.-ból 9. osztályba szeretnék felvételizni a Madáchba, de sajnos elég bizonytalan vagyok. Sok jót és rosszat is hallani a suliról és nem vagyok benne biztos hogy nekem való -e. Humán beállítottságú vagyok, érdekel a zene, a művészet és a színészet is. Fontos nekem a nyelv, 8 éve angolt tanulok. Eddig a Kempelenbe jártam. Évvégi átlagom 4,4 lett, a humán tantárgyakból csak 5-öst kaptam, a reál tantárgyakból nagyrészt 3-mast 4-est. A jövőmet külföldön képzelem el tolmácsként (spanyol-angol). Szerintetek alkalmas nekem ez a gimnázium? Lenne esélyem? Ha nem, melyik másik iskolát ajánlanátok nekem? A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

2017. aug. 9. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Fiú vagy Lány vagy?
2017. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimum ezt az átlagot tartsd és írj egy 75+ pontos felvételit. Mivel top suli, így nagyon nehéz bekerülni. Viszont abszolút megéri, magas színvonalú az oktatás, a tanárok értik a dolgukat, a diákélet nagyon barátságos, nem jellemző a kiközösítés.

Az iskola inkább humán profilú, szóval ezek alapján tökéletesen illene hozzád.

Mindenképpen menj el majd nyílt napra ősszel, tekintsd meg magad is.

2017. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak: Lány vagyok.

2. Válaszolónak: Nagyon köszönöm a gyors választ!

További vélemények? :)

2017. aug. 9. 17:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam oda járni, nagyon jó sulinak tartom. Szerintem lehet esélyed, ha jó felvetelit írsz és nem rontasz. :) Amúgy milyen rosszakat hallottál róla? Csak érdekel. :)
2017. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Többen is mondták hogy az oda járó diákok sznobok és drogosok
2017. aug. 10. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt se hallottam még. :D Cigisek valóban akadnak, drogosokról nem tudok, bár ki tudja, lehet, én mozogtam rossz társaságban. :D Sznobnak sem mondanám, nagyon elfogadó a közösség. :)
2017. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ennek örülök! Köszi!
2017. aug. 10. 17:32
 8/9 anonim válasza:
53%
Szia! Haat vannak drogosok inkabb fuvesek de mindenhol vannak! Szerintem ha te szineszkedni akarsz erdekel a muveszet jo suli lenne neked! A felvetelit jol ird meg es akkor felvesznek! Atkag ne romoljon!!!! Gyerea nyiltnapra is!!!!!
2017. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon művész iskola, így ha tényleg érdekel ez az irány, tökéletes a számodra.

Igen, sokan cigiznek és füveznek, de nehogy azt hidd, hogy más gimnáziumokban nem, mindenhol ugyanúgy vannak.

Nagyon elfogadó és színes a közösség, jó a hangulat és egyértelműen Magyarország legliberálisabb iskolája :)

2017. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!