Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Metropolitan...

Vélemények a Metropolitan egyetemről, azon belül a művészeti szakokról?

Figyelt kérdés
Nagyon sok művészeti karuk érdekel (képalkotás, tervezőgrafika, animáció, és belsőépítészet) Mennyire nehéz bekerülni? Milyen szintű előzetes rajztudás kell, hogy labdába rúghasson az ember? (mondják, hogy lehet a "nulláról" kezdeni, de ebben nem hiszek) Úgy általában a vélemények érdekelnének, mennyire kifizetődő, megéri-e a pénzét, mennyire nehéz, hogy lehet utána elhelyezkedni, stb. Előre is köszi a válaszokért:)

2017. aug. 18. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Erről az egyetemről mindig azt hallottam hogy no-name. A művészeti szakok pedig úgy amúgy is agyaltalan nem érik meg, legtöbbek szerint bufeszak.
2017. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Általában ide mennek azok, akiket nem vettek fel MOME-re, vagy képzőre. Sokan akik idekerülnek, utána ugyanúgy felvételiznek újra a fent említett két egyetemre, majd ott is hagyják a Metropolitant.

"Szinte mindenkit" felvesznek, de azért ténylg ne a nulláról indulj.


Hogy valami jót is mondjak: 2 ismerősöm is van ott, akik nem akarnak elmenni, nagyszerűen érzik ott magukat. Ha egyébként saját vállalkozásod lesz ilyen területen, akkor szinte teljesen mindegy, hogy hol végzel. Ha nem, akkor gondok lesznek az elhelyezkedéssel, de művészeti végzettséggel szinte csak külföldben gondolkozhatsz, ha jövedelmező állást szeretnél.

2017. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


#2, ez nem igaz, mármint elhelyezkedésnél nem az számít, hogy hol végezted az iskolát, hanem hogy milyen a portfóliód, és ez csak rajtad áll. Ha jó vagy, az se számít, ha nincs papírod. Bár azzal egyetértek, hogy a művészeti szakokkal inkább külföldön van lehetőség, de azért itthon is el lehet helyezkedni (habár azok is inkább olyan stúdiók, amik külföldre dolgoznak ki, mint pl. a Digic Picture). De speciel én most magyar rajzfilmen, egy magyar stúdióban dolgozok (ahol szinte csak METU-n végzett vagy még ott tanuló diákok vannak), úgyhogy vannak még ilyenek is.


A rajz tudás tényleg nem elsődleges, vannak olyan osztálytársaim, akik tényleg rémesen rajzolnak, viszont tudnak valamit, amivel ellensúlyozni tudják ezt a hiányt (pl. nagyon jók 3D-ből). Ami a bekerülést illeti, idén a második fordulóban olyan 40 körül lehettek, 30 embert vesznek fel, szóval nincs többszörös túljelentkezés, mint a MOME-n, bár ez nem csoda, valami horribilis a tandíj (bár a MOME drágább, de az ösztöndíj vonzó) plusz annyira nem is ismert az iskola és maga a szak.

A többi szakról nem tudok nyilatkozni.


Üdv, egy METU-s diák.

2017. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia #3, #2 vagyok!


Igen, én fogalamztam rosszul, úgy értettem én is, hogy ha saját vállalkozásod lesz, akkor eleve mindegy, hogy hol végzel -ha végzel-, ha pedig nem lesz, akkor is mindegy hol végzel, csak az országban nehéz az elhelyezkedés. Kicsit fáradt voltam már, igazad van. :)

2017. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

# 1


Sosem fogom megérteni, hogy analfabéták miért szólnak hozzá felsőoktatási témákhoz.

2017. aug. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán a % jelem nem azt sugallja hogy analfabéta vagyok és nem értek hozzá. Attol mert te lepontoztad a válaszom volt még vagy 6 ember aki felpontozta. Vagy mindenki anafalbéta és csak te vagy itt a helikopter ?
2017. aug. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1, hallomásból és mások véleményéből nem tudsz reális képet festeni, hacsak te magad nem jártál ilyen szakra abba az intézménybe, így te is csak bővíted az általánosságban keringő lejárató kampány létszámát, ami nem csak ezt az egyetemet, de az összes többit ugyanúgy lehúzza (de a METU-t különösen, csak mert fizetős). Szerintem erre akart kilyukadni a másik válaszoló is. Amennyiben van közvetlen tapasztalatod is, elnézést a válaszomért.
2017. aug. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6


Felőlem aztán felpontozhat fél Máriapócs téged (itt is látszik, hogy mennyi eszed van, hogy ezzel érvelsz), de egy 14 éves különbül fogalmazza meg a mondatait. Röhejes, hogy egy ilyen ember akar közoktatás témában állást foglalni.

2017. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!