Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan kérjek iskolalátogatási...

Honnan kérjek iskolalátogatási igazolást, ha már elballagtam, de az egyetemre még nem iratkozhatok be szeptemberig? Vagy tudom mással bizonyítani, hogy diák vagyok?

Figyelt kérdés
Szüleimnek le kellene adniuk a munkahelyen az iskolalátogatási igazolásom, de már elballagtam, illetve az egyetemre még nem iratkozhatok be szeptemberig.Tudom mással is igazolni, hogy diák vagyok, vagy szükséges szereznem valahonnan egy ilyen igazolást ( és ha igen, honnan tudnék)?

2017. aug. 18. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Ilyenkor szimplán közli a szülő, hogy a gyerek egyetemre megy és csak később tudsz jogviszony igazolást kérni.

Addig is a szülő beviheti a felvételit igazoló papírt (bizonyításként).

Az irodán utolólag meg elintézik. Szeptember 2. hetében már megkapod a TO-n az igazolásokat.

2017. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mihez kell? Mert mhely iskolakezdésihezbkéri, az meg neked úgyse jár.
2017. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk még az érettségi szóbeli időszak végéig lehetett kérni iskolalátogatásit a gimnáziumtól, ilyen esetekre, meg pl ha dolgozni akarunk a nyáron diákként. Meg mikor leadtuk a diákot, kaptunk helyette egy igazolást, hogy jogosultak vagyunk diák kedvezményekre még október végéig.

Utóbbit szerintem neked is kellett kapnod, és az emlékeim szerint írja, hogy jogviszonyban vagy, tehát talán elfogadják.

2017. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!