Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 16 éves kor után...

Szerintetek 16 éves kor után 8 általánossal+1 év nyelvtanulással lehet jelentkezni vonat vezetőnek? Tanfolyam vagy rendes suli?

Figyelt kérdés
Olyan írjon aki dolgozik is mint Mozdonyvezető.
2010. máj. 24. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi kell hozzá, utána képez csak ki a MÁV.
2010. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vonatvezető és a mozdonyvezető nem ugyanaz. Tudtommal most nincs felvétel a Máv-nál.De a vonatvezetőnek,jegyvizsgálónak is érettségi a minimum.Mozdonyvezetőnek pedig még valamilyen szakma is kell : géplakatos,villanyszerelő stb.

Így semmi esélyed nics,még akkor se,ha lenne felvétel.,

2010. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát nincs szakközépiskola ahol le is érettségizhet az ember? 7-15-ig végeztem kitűnővel az általánost,szüleimmel egy évig külföldön voltunk,nyelvet tanultam,most 16 vagyok.Külön kell érettségizni,s mintha főiskolára mennék utána a szakma?
2010. máj. 24. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát igen. Sőt, amikor már elvégezted és a mozdonyt vezeted, akkor is folyton továbbképzés továbbképzés hátán... Szép gyerekkori álom a mozdonyvezetés, de nem olyan könnyű, mint autót vezetni.
2010. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
54%
kiskorúval még csak szóba se állnak, szóval inkább húzz el egy valamirevaló középiskolába, ami szakmát is ad az érettségi mellé. Ezt meg ha van eszed elfelejted, fel kéne nőni.
2010. máj. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vasutas világ vonz, mindenképp egy olyan középsulit válasz, ahol műszaki előképzés van. Nem csak mert segíthet felkészülni, de konkrétan a műszaki/térlátásod is jobban kialakul fiatalon.
2010. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el valami műszaki szakközépbe ahol van gépész vagy villamos képzés. Ott le tudsz érettségizni és technikumba is ott maradhatsz. 16 vagy nem vagy lekésve semmiről.
2010. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van olyan műszaki szakközép ami kimondottan előképzése ennek a szakmának? Ráadásul egy jó kollégium is kellene.
2010. máj. 25. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Konkrét vasutas előképző suliról nem tudok, sztem nincs. Nemtom hova valósi vagy, de egy ismerősöm a nagykőrösi Toldi Miklós Középsuliba jár, Informatikai gépészetre vagy mire. Azt tudom, hogy szinvonalas suli, van kolesza, méghozzá egész új, 2-3 éve adták át, wifi minden játszik, és érettségi után maradhatsz technikusira meg cnc-re asszem. Nézz utánna, bár könnyebb lenne ha a lakóhelyed fele keresnél.
2010. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!