Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyfelvétel a Neptunban?

Tárgyfelvétel a Neptunban?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem amivel nem vagyok tisztában, és örülnék ha valaki tudna segíteni.


A kari tájékoztatóban megadtak egy konkrét időpontot a tárgyfelvételre,ami e hónap utolsó napjától lehetséges. Viszont a neptun közzé tette a "kedvezményes kurzusfelvétel" időpontját ,ami a következő pár napban lesz esedékes. Arra lennék kíváncsi , hogy ez engem , mint elsős érint -e egyáltalán (hiszen a tájékoztatóban amit kaptam nem említették),és ha igen mi a teendőm vele? Összefügg a tárgyfelvétellel, vagy ez teljesen mást takar?


A másik problémám , hogy egyre több helyen olvasom, hogy valaki már elkezdte a tárgyfelvételt. De én se nem kaptam, se nem találtam idei mintatantervet ,hogy milyen órákat , milyen mennyiségben kellene felvennem. Amikor pedig belépek a neptunba, és beállítom a megfelelő félévet és társait a tárgyfelvétel menüpont alatt, majd ezeket listázom ,csak szabadon választható tárgyakat dob ki , kötelezőket nem. Így nem igazán értem mások, hogy kelthették meg a tárgyfelvételt? Vagy a szabadon választhatókat már el kellett volna kezdenem ?



Előre is köszönök minden választ / tanácsot.



2017. aug. 20. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Intézmény, kar, szak???
2017. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre jársz? Azok, akik már megkezdték a tárgyfelvételt, ugyanarra az egyetemre járnak, mint te?


Egyébként a kedvezményes kurzusfelvétel azt jelenti, hogy rangsoros kurzusfelvétel van, tehát akármit felvehetsz, aztán az algoritmus ad neked egy pontszámot a rangsor alapján, és végül azokkal töltik fel a helyeket, akik a legjobb pontokat kapják. SZTE rangsorába elvileg pl beleszámít az adott féléved és a kurzus ajánlott félévének a különbsége, az átlagod (elsősöknél a felvételi pontszám), és azt hiszem, előnyt élvezel, ha a mintatanterv szerinti kreditszámban teljesíted a képzésedet.


Később, a rendes jelentkezésnél már a jelentkezés ideje fog dönteni, ezért ott fontos lesz résen lenni, amíg rangsorosan kényelmesen tudsz majd jelentkezni és összeállítani az órarendedet.

2017. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
SZTE ÁJTK-n ugyanez a helyzet, a HÖK kiírta a facebook oldalára, hogy még várni kell, dolgoznak a tárgyfelvétel elindításán. Egyelőre várni kell gondolom.
2017. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 23. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!