Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételin jár...

Egyetemi felvételin jár pluszpont középfokú nyelvvizsgáért, ha egyelőre csak az írásbelit csinálom meg?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy jövő tavasszal megpróbálom a legalább az írásbeli részét letenni, a szóbelitől kicsit félek, ugyanis van egy betegségem, ami miatt már első osztályos korom óta csak írásban feleltem, még az érettségin is írásban csináltam meg a szóbeli vizsgákat. Ezelőtt elkezdtem már szakot az egyetemen, de ott is felmentésem volt szóbeli vizsgáztatás alól. Persze idővel szeretném a szóbelit meg megoldani, de ahhoz még gyakorlás kell, főleg a borzalmas kiejtésem miatt.


Az Eduline oldalán ezt találtam:


"Ha csak szóbelim/írásbelim van,

azért nem kapok többletpontot?


Csak azok a felvételizők kapják meg a 28, illetve a 40 pontot a szóbeli vagy az írásbeli rész teljesítéséért, akik igazoltan sajátos nevelési igényük miatt nem tudják megszerezni a komplex B2-es vagy C1-es nyelvvizsgát."


Ezek szerint, ha feltöltöm a betegségemet igazoló papírt, amin rajta van a szóbeli vizsgák alóli felmentés engedélyezése is, akkor elfogadják a csak írásbeli nyelvvizsgát?



2017. aug. 28. 05:24
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
El kell fogadniuk, ha igazolni tudod.
2017. aug. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 K. Gergő ***** válasza:
Figyelj! A szóbeli vizsgánál kell megoldani, hogy a számonkérésnél vegyél figyelembe, vagy van-e rá megoldás. Bár a szóbeli nyelvvizsga inkább egy idegen nyelvi beszélgetés...mint két barát és nem számonkérés... az egyetem nem fogja elfogadni szerintem, szabály szerint a komplex szóbeli és írásbeli is egyben, így mondom a szóbelin csússz át valahogy.
2017. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még meglátom. De jól tudom, hogy nyelvvizsgán nem számít, hány százalék lett, csak az a lényeg, hogy átmenjek? Ugyanannyit ér egy ilyen papír, ha csak éppen átmentem a vizsgán, mintha hibátlanra teljesíteném?


Csak azért kérdem, mert amit eddig láttam másnál nyelvvizsgát, semmi nem volt benne a szinten az írásbelin/szóbelin kívül.

2017. aug. 31. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!