Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt német érettségi, vagy...

Emelt német érettségi, vagy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár év kihagyás után készülök az iskolapadba (főiskola, levelező), szóval kissé zavarosak még a dolgok...

Némi guglizás után azt találtam, hogy egy emelt szintű érettségiért 50 pluszpont kapható, míg egy középfokú nyelvvizsgáért 28. Amikor érettségiztem, úgy volt, hogy a középszintű érettségi egy alapfokú nyelvvizsgának felel meg. Logikus következtetésnek tűnik, hogy akkor az emelt szintű érettségi egy középfokú nyelvvizsgának felel meg. Akkor viszont egyértelmű, hogy szintemelő érettségit kellene tennem, hiszen azért 50 pontot kapnék, míg a nyelvvizsgáért csak 28-at. Eddig jól gondolom? Túl szépnek tűnik, hogy ugyanaz a tudás "más elnevezésű vizsgán" 22 ponttal többet érne...

Ami még nem tiszta, az az, hogy a német volt a kötelező idegen nyelvem, amiből érettségiztem (ugye középszinten). Ha ebből teszek emeltet (vagy ebből nyelvvizsgázom), akkor megkapom a pluszpontot, ugye? (A választott szakon/karon/akármin nem kötelező az emelt szintű érettségi.)



2014. jún. 14. 10:33
 1/7 A kérdező kommentje:
A második kérdésemet átolvastam, kinevettem magam, rájöttem, hogy a több tudásért nyilván jár a pluszpont... sorry, azt vegyétek tárgytalannak.
2014. jún. 14. 10:37
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nyelvi emelt érettségi valóban középfokú nyelvvizsgával egyenértékű (közép érettségi viszont semmilyen nyelvvizsgának nem felel meg!), viszont ugyanezen oknál fogva 28 pontot kapnál érte. Az 50 pont arra az esetre vonatkozik, hogy ha az adott emelt felvételi tárgy az adott szakon.
2014. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Hát pedig ez így van, B2-es emelt szintű vizsgáért 50 pluszpont, B2-es középfokú nyelvvizsgáért 28. Nem csak a ráció vezérli a döntéseket, hanem a politika is: valamiért azt támogatják, hogy emelt szintű vizsgát tegyél (nem feltétlenül nyelvből), a nyelvtudást meg most éppen nem annyira támogatják. Régebben kisebb volt a különbség. A nyelvvizsgáért 35 járt, és úgy rémlik, hogy az emeltért 40.
2014. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor tehát nekem mindenképp az emelt érettségire kellene menni, hogy jobban járjak, akár az első, akár a második válaszoló tudja helyesen:

A felvételi tárgyaim: alkalmassági vizsga (Alk) és

magyar nyelv és irodalom és

biológia v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(5) v. szakmai előkészítő tárgy(4)

Csak a magyar érettségim lett ötös, szóval ez ok, és mellé az idegen nyelvet "vinném".

(a középszintű érettségi vs. alapfokú nyelvvizsga valóban nem hivatalos infó volt, a némettanárom mondott anno valami ilyesmit.. :P :)

Köszönöm a válaszokat!

:)

2014. jún. 14. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igen, így van, több pont jár az emeltért, még azt is helyes írtad, hogy régen mennyi járt, de te nem a kérdésre válaszoltál, mivel a kérdező nem írta, hogy hova jelentkezne.

Valóban, több jár egy emeltre, mint egy nyelvvizsgára, csakhogy nyelvvizsgára mindig jár, emeltre meg csak akkor, ha olyan szakra mész, ahova az adott tárgy felvételi tantárgy. (És ebben az esetben ugyanabból a nyelvből, amire emelt után már kapsz +50-et, nem kaphatsz nyelvvizsga címén is.)

Nem is lenne túl életszerű, ha bölcsész szakra egy matek emelttel +50 pontot kapnál, mint ahogy az sem, hogy a műszaki szakra mondjuk egy nyelvi emeltért ugyanennyit.

2014. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, közben kiderült, mi a helyzet, ebben az esetben járna neked az 50 pont, mivel ott van a nyelv is a felvételi tárgyak között.

(Jó tudni viszont, hogy csak akkor jár a +50 pont, ha a felvételi pontokat is abból a tárgyból számolják, amiből emelted van. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk van egy 87%-os töri középszintűd, meg egy 68%-os német emelted, akkor nem játszhatsz azzal, hogy a felvételi pontokat a jobból számoltatod, és még kapsz mellé 50-et is. Persze mivel automatikusan a legjobb pontot számolják neked, ezzel külön nem kell törődni.)

2014. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdésre válaszoltam, konkrétan erre a részre: "Túl szépnek tűnik, hogy ugyanaz a tudás más elnevezésű vizsgán 22 ponttal többet érne..."
2014. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!