Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az állami...

Hogyan működik az állami támogatás feltétele?

Figyelt kérdés

A történetem a következő: 2010-ben költségtérítésesen kezdtem, majd 2013-ban a kreditszámom miatt, már állami finanszírozásra soroltak át. Ebből 3 at vettem igénybe. Elméletileg maradt 9?

Most felvettek MSc szakra, szintén állami támogatással, de ez meddig maradhat így? Szóval MSc szakon a 4 félévet államilag biztosan járhatok, vagy ezt elvehetik tőlem?



2017. aug. 28. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Elvehetik az állami támogatásodat, ha 2 félév alatt nem szerzel 36 kreditet.
2017. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem teljesíted a TVSZ-ben meghatározott átlagot.
2017. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes besorolási döntés, azaz, hogy államilag finanszírozott vagy költségtérítéses képzésben folytathatod-e a tanulmányaidat, egy tanévre szól, jellemzően őszi-tavaszi rendszerben (azaz a következő őszi szemeszterben vizsgálják felül ezt újra).

Jól írtad, neked nem csak elméletben, de gyakorlatilag is 9 féléved van, amit támogat az állam, ebbe ugye simán belefér a teljes MSc képzésed, azaz a 4 félévednek a támogatása.


DE:

- ahogyan az előző is írta, ha egy év alatt nem teljesítesz legalább 36 kreditet, automatikusan átsorolnak költségtérítéses státuszba

- ha nem sikerül a képzés másfélszeres időtartamán belül végezned, az azt követő szemeszterekben mindenképpen költségtérítéses státuszba kerülsz, azaz 6 aktív félév után a hetedik aktív félévet már csak költségtérítéses formában kezdheted meg

- elméletben te is kérvényezheted hogy vegyenek át költségtérítésesre, amennyiben nem akarod vállalni (vagy csak le akarod rövidíteni) az államilag finanszírozott formával járó jogokat ÉS kötelezettségeket, a gyakorlatban azonban ez igen ritka szerény véleményem szerint


Tehát, ugyan el tudod végezni az MSc képzést 4 félév alatt végig államilag finanszírozott formában, ehhez azonban az kell, hogy évente (őszi-tavaszi rendszerben nézve) legalább 36 kredited meglegyen, illetve 6 aktív félév alatt sikeresen leabszolváljál, lediplomázzál.

2017. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimeritő válaszokat mindannyiótoknak! Ha a 36 kreditet nem sikerül összszednem, akkor egyértelműen át fognak sorolni jövő év őszi félévétől?
2017. aug. 29. 07:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, átsorolnak.
2017. aug. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, látom erre is a választ! Nagyon köszönöm mégegyszer!
2017. aug. 29. 07:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is utolsó!
2017. aug. 29. 07:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul tudjátok! Én úgy tudom, hogy ezt a harminc akárhány pontot eltörölték, helyette a tanulmányi átlagot veszik figyelembe, ami tavaly 2,25 volt. Most mintha azt hallottam volna,hogy 2,5-re fogják emelni. Szerintem ez jobb, mint a kredit, mert 2,5-ös átlagot könnyebb teljesíteni.
2017. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az idén kiküldött neptun üzenetben még 36 kredites szabály volt, de van ahol átlagot is néznek.
2017. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!