Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi is pontosan az uj csok...

Mi is pontosan az uj csok igénybe vételének feltétele?

Figyelt kérdés
Olvastam utána a neten de mindenhol mást irnak van egy olyan hogy visza menőleg 2 év tb biztositás meg büntetlen előélet máshol már olyat isbirtak hogy féléves munka viszony is kell igényléskor igy hát nem tudom mi igaz esetleg hallodt már valaki valamit erről?

2016. jan. 1. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akik 3 gyerek után szeretnék igénybe venni a 10M Ft-ot, annak 2 év TB Biztosítotti jogviszonnyal kell rendelkezni. Itt az a csavar a dologban, hogy azok, akik valamilyen támogatásból, segélyből élnek, közmunkások, vagy pl tanulók, esetleg nyugdíjasok, ilyen igazolást nem tudnak beszerezni, mert ők nem "BIZTOSÍTOTT", hanem csak "ellátásra jogosult" státuszúak.

Ilyen igazolást csak azok tudnak beszerezni, akik alkalmazotti, vagy vállalkozásból származó jövedelem után adóznak, tehát ilyen módon igaz az az állítás is, hogy ennél a támogatásnál kell a 2 év munkaviszony.

2016. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"azok, akik valamilyen támogatásból, segélyből élnek, közmunkások, vagy pl tanulók, esetleg nyugdíjasok, ilyen igazolást nem tudnak beszerezni"


A 10 milliós támogatás új lakásra vonatkozik, aminek 3 gyerek mellett legalább 60nm-nek kell lennie. Ez kb. 20 millió forint ma, aminek a felét így is valahogy virítani kell. Gondolom egy ilyen konstrukció kidolgozásánál nem a közmunkások meg a segélyből élők voltak a fő célcsoport...

2016. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16.22-es, sokan élnek ma az országban úgy, hogy lenne önerő (van, aki pl örökölt, vagy összerakta az önerőt nem legális bevételből), de ha nincs adózott jövedelmük az utolsó 2 évben, nem kaphatnak támogatást akkor sem, ha az összes egyéb feltételt teljesíteni tudnák. A kormány szerintem ezzel a szabállyal azt az igen kis létszámú középréteget kívánja gyermekvállalásra ösztönözni, akiknek van biztos, legális jövedelmük és képesek lesznek felnevelni 3 gyereket.
2016. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez így van. Én nem vagyok ennek a kormánynak elkötelezett híve, sok minden nem tetszik, amit csinálnak, de ezzel speciel egyet tudok érteni.

Nem adózott jövedelmekre nem lehet jövőt építeni, még akkor sem, ha per pillanat sokaknak jobb mint a semmi.


Szerintem érthető, hogy a középréteget akarják erősíteni, ők azok, akik meg fognak tudni állni a saját lábukon, és nem azért szülnek öt gyereket, mert az után kapják a segélyt.

2016. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es, mindenben egyetértünk. Kíváncsian várom, milyen hatása lesz ennek a támogatási rendszernek, nekem azért vannak aggályaim.
2016. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"azok, akik valamilyen támogatásból, segélyből élnek, közmunkások, vagy pl tanulók, esetleg nyugdíjasok, ilyen igazolást nem tudnak beszerezni"


aki segélyből él annak a segélyből vonják minden hónapban a Tb-t aki éppen közmunkás annak meg a béréből vonják és aki esetleg vállalkozonál dolgozik ott meg a vállalkozó fizeti utána és erről van igazolás is és mivel vonják tőlük így rendezve lehet nekik is vissza menőleg is. ugy tudom ez így van mert ugye minden féle pénzből amit kap az ember levonnak adóba és abba bele tartozik a tb is hiszen ha nem így lenne akkor az orvos csak pénzért vizsgálna meg ha beteg lenne az ember vagy nem így van?

2016. jan. 2. 08:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem így van. Az úgynevezett "inaktív réteg" nem fizet TB-t (pl tanulók, nyugdíjasok, segélyből élők) nem fizetnek sem TB-t, sem adót, ők az "ellátásra jogosult" réteg.

Ne keverd ide azt, aki vállalkozónál bejelentett alkalmazott, ő utána a munkaadó is fizet járulékokat, TB-t és jövedelem adót is, de maga a munkavállaló is (Bruttó-nettó bér különbözetét).

2016. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
majd bemegyek egy hitel intézetnél és mindent megkérdezek az a legtisztább.
2016. jan. 3. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért nem egyből ezt csináltad...
2016. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mint hozzáértő, azt javaslom, majd menj be az OEP-be is és mielőtt bármit teszel, kérdezd rá, hogy tudnak-e neked adni biztosítotti jogviszonyról igazolást a CSOK-hoz. (Én már nagyon sok ilyen kérelmet, igazolást láttam, mivel ugyanez az igazolás szükséges az Otthonteremtési hitelekhez is 2012 óta, ezért tudom, hogy mik a szabályok...)
2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!