Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme energetikai mérnökök?

Bme energetikai mérnökök?

Figyelt kérdés
Bme energetikai mérnök szakon lévő hallgatók tudnátok mesélni a szakról és a karról? Mennyire teljesíthető,milyenek a tanárok,milyen a közösségi élet stb.?

2017. aug. 28. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy aktuális-e még a kérdés de én most vagyok elsőéves energetikai mérnök hallgató. A tavalyi tanterv sokkal nehezebb volt, ami ebben a félévben lépett életbe 2017es tanterv abszolút teljesíthető (26 átlag óraszám, 2 zh/ tantárgy és 3-4 vizsga / félév). Mivel követelmény fizika vagy matek emelt érettségi és viszonylag magas a ponthatár de minden évben egyre kevesebb is, mivel kevés a jelentkező. A tanárok abszolút jók minden tárgy teljesíthető ha eleget készülsz napról napra, persze van 1-2 kivétel de annál se buksz meg ha tanulsz, csak nehezebb átmenni. A közösségi életed meg kb attól függ hogy mész-e gólyatáborba akkor megismersz egy csomó embert, meg leszel hívva közösségi programokra stb. Fiú-lány arány itt is erősen a fiúk felé húz (kb 7:3) de ha nőzni van kedved az ipari termék-és formatervezőn van elég, vagy átmehetsz a corvinusba is . Összességében intelligens és segítőkész a közösség, amit a karról vagy szakról kell tudni meg azt ajánlom hogy a bme oldalán olvass utána mert sok minden van amit most itt nem tudok részletesen elmondani de anno én is onnan informálódtam (pl. hogy milyen specializációknál miket tanulsz , milyen a tanterv, követelmények stb.) Ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok, írj nyugodtan levelet
2017. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!