Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökök ti bejártok minden...

Mérnökök ti bejártok minden előadásra egyetemen?

Figyelt kérdés

2017. márc. 19. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
csak a laborokra + gyakorlatokra
2017. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást (nem tanulást) csinálnál közben, akkor járj be mindenre. De sok olyan előadás van, ami szinte használhatatlan. Általánosságban, ha a 90 perces előadás helyett 90 percet értelmesebben tudsz eltölteni magadtól való készüléssel, akkor nem éri meg bejárni.
2017. márc. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Szintén zenész, egyetlen egy előadásra nem jártam be egyetemi éveim alatt.
2017. márc. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Én minden tárgy előadásain legalább 80%-ban részt vettem. Egyszer próbáltam önerőből felkészülni egy tárgyból, mert óraütközésem volt, de sokkal nehezebb volt úgy felkészülni, mintha bejártam volna az órákra.
2017. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyáltalán nem. Mindig mérlegelem, hogy mennyi segédanyag van, mikor van az előadás, az első páron részt veszek, aztán döntök. Van, hogy fent van Videotóriumon az egész félév, nyilván ilyenkor jobb otthon nyugodtan, készülni. Gyakorlatokra, bár nem volt kérdés, majdnem mindig bejárok. Sokszor az előadásokon feleslegesen -(nekem feleslegesen)- részletekbemenően túltárgyalunk dolgokat, és úgy is többnyire az kell, ami gyakorlaton lemegy...
2017. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági tárgyakra nem, szerencsére eddig nem voltak katalógusosak. Előadásból is akad azért olyan amihez rendelkezésre áll otthon is elég jegyzet, vagy az előadásmód olyan, hogy nincs értelme. A tárgyak többségére viszont bejárok, és azokból egy előadást sem hagyok ki.
2017. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én azt tanácsolom, hogy mindegyik tárgyból menj be az első pár elméleti órára. Ha csak a diákat olvasgatják fel akkor hagyd a francba.

Azonban ha hasznos plusz információkat is mondanak (amik nincsenek bent a jegyzetbe se az előadás anyagokba), akkor viszont érdemes lenne bejárnod.

2017. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen tanárfüggő.

Az egyetemre tanulni jöttem. Amelyik tanár ezt az előadásával biztosítja, oda bejárok. De volt, ahol össz-vissz két órán voltam bent. A két zh-n.

(üzleti jog)

#BME GPK

2017. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kép a válaszom: [link]


:D

2017. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én programtervezőn 3 év alatt 1 előadás volt amire mindegyikre bejártam (mert kötelező volt diákigazolvány csippantás :D). Volt talán 1-2 hogy egy előadásra bementem, de utána többet nem. Nyilván könnyebb lenne vizsgára úgy készülni, de én fél óra után már alig-alig tudok figyelni ott.
2017. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!