Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azért kezdődik pont pénteken...

Azért kezdődik pont pénteken a tanítás, hogy az iskolában dolgozóknak teljes havi bérük legyen elszámolva?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy pont pénteken lesz az első tanítási nap mert ugye akkor lesz szeptember 1.,ez oké de gondoltam,miért nem úgy döntöttek,hogy már ha péntek úgyis itt a hétvége és majd hétfőn legyen az első tanítási nap,igaz az már 4-e de szerintem ennyi csúszás bele férne,ez a hét még teljes nyáriszünet lenne és 4-én elkezdődne és aztán úgyis megy a suli jövő június közepéig.


Szerintem hülyeség egy ,hogy pénteken kezdődik és úgyis hétvége. Már egyszerübb lenne hétfőtől. Esetleg ezen a héten meglennének az évnyitók és jövőhéttől tanítás. Egy utolsó teljes hét lenne még a diákoknak,egy napra már nem kellene bemenni. Én így terveztem volna.


Szerintetek is így kényelmesebb lenne?


Arra gondoltam,hogy azért kezdik a tanítást 1-jén,hogy ugye a diákoknak iskola legyen és akkor már rendesen dolgoznak az iskolákban tanárok,titkárok,portás,takarítók,karbantartók

is és ne negyedikétől hanem elsejétől legyen elszámolva a bérük és majd egész havi fizetést kapjanak már szeptemberről.


Szerintetek is direkt ezért tervezték így,a tanévbeosztást,iskolakezdést vagy ez hülyeség,hogy ezért és én tévedek?

V



2017. aug. 31. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Az iskolai dolgozók bérét egész évben fizetik.
2017. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért.

A végén semmit nem jelent az a "V" betű csak véletlen rányomtam a v betűre.

2017. aug. 31. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sokat gondolsz ebbe bele. Benne van a közoktatási törvényben, hogy a tanév szeptember 1-től június 15-ig tart (kivéve ha ezek hétvégére esnek).

A tanárok béréhez ennek azért sincs köze, mert ők ugyanúgy kapják a fizetésüket a nyári szünet (és az összes többi iskolai szünet) alatt is.

2017. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!