Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusosok! Nem vettek fel...

Corvinusosok! Nem vettek fel IMP-SPM-re, mekkora hátrányt jelent?

Figyelt kérdés

Elsőéves corvinusos egyetemista vagyok. Szerettem volna IMP-SPM képzésre járni, de nagyon rosszul sikerült a felvételi, így nem vettek fel.


Elvileg magasabb szinten tanultunk volna bizonyos tárgyakat, előkészített volna mesterszakra és állítólag a munkaadók is ismerik ezt a képzést, így akár munkakeresésnél is előnyt jelenthetett volna.


Miből maradok ki? Nagyon le vagyok törve, hogy nem sikerült..



2017. szept. 1. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én gazdelemzős vagyok, szintén corvinus, most kezdem én is. :D


Ha jól rémlik a gólyatáborból, azt mondták, hogy ezt fel lehet venni a második évben is, nem?


Egyébként szerintem IMP-SPM nélkül is könnyen meglesz a mesterszak és a diplomádnál nem hiszem, hogy bármilyen munkaadó arról fog érdeklődni, hogy az alapképzésen jártál-e erre az emelt szintű oktatásra vagy se. Az alkalmazott közgazdaságtan és a ráépülő közgazdasági elemző mesterképzés IMP-SPM nélkül is a gazdasági képzések elitje, szóval ne aggódj emiatt.


De azért járj utána, hátha jól emlékszem és második évtől is lehet jelentkezni pénzügymatekra! :)

2017. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de szerintem kizárt, hogy lehessen később becsatlakozni, mert egymásra épülnek a tárgyak.


AK-s vagyok egyébként. Alapból jobb lett volna gazdelemzőre menni, az mégiscsak erősebb szak, ráadásul AK-ra is csak önköltségesre jutottam be. Erre most még egy kudarc a sikertelen IMP-SPM felvételi..Kicsit kivagyok..


Légyszi írjatok még!

2017. szept. 1. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :)


Tudom, nem vigasztal, de én is az AK-t jelöltem be elsőnek és az volt a nagy álmom már 2-3 éve. Sajnos nem lett 458 pontom, így kerültem végül gazdelemzőre, amit a másodiknak jelöltem be. Szeretem a matekot, de az órarendem fele matekból áll és ez túl tömény. :S


Ha viszont már jövőre se tudod felvenni az SPM-t, megpróbálkozhatsz azzal, hogy átjelentkezel gazdelemzőre, mi mindent emelt szinten tanulunk. Nehezen járható út, de elvileg vannak kiskapuk, amikkel megoldható az átjelentkezés (félévkor vagy év végén asszem).

2017. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves vagyok HR-es, akinek sok barátja SPM-es :D


Na szóval csak gólyaként tudsz csatlakozni. Rengetegen kezdik el, és rengetegen adják le első év után. Nagyon nagy elköteleződés kell, h végig csináld. Jelentősen nehezebb mint a sima képzés, az átlagodat eléggé lerontja az esetek többségében. Pénzügyi képzés esetén tényleg jó, de ha nem ez a világ érdekel akkor felesleges. Tehát számomra HR-esként felesleges.


Nem vesztesz vele semmit, h nem vettek fel rá. AK képzés eleve elég erős, és már ezzel is nagyobb eséllyel lesz állásod mint a legtöbb G karos szakkal. Gazdellemző pedig egyenesen a hallálba visz :D ezért váltanak sokan AK-ra első év után.

Minden tiszteletem a tudásszomjad előtt, de látni fogod h gólyakétn tényleg nagyon szeretnél mindenbe belevágni, aztán első viszgaidőszak megtörhet (nem mindenkit,de a többséget igen)


De amúgy HR-esként nyilatkozva a szakmai tapasztalat többet számít mint az SPM papír. Tehát ha lesz gyakorlati tapasztalatod akkor azzal többre mész mint az SPM-mel.

De ez szubjektív :) Persze vmilyen szinten pályakezdőként az egyetem neve és a szak is számít, de utánna már a tapasztalat a lényeg.


Tehát SPM nehéz, aki elvégzi csúszás nélkül az előtt le a kalappal.


Ha tavaszi félévben is úgy véled h neked kevés kihívást jelent az AK alapszak akkor jelentkezz szakkoliba :) Hellernek (ez ilyen pénzügyi zseni képző) tuti indulni fog idén szeptembertől elsős kurzusa. Azt csináld végig és ha tetszik a dolog akkor jelentkezz tavasszal tagnak :D (nagy a túljelentkezés ott is)

2017. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!