Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem borzasztó...

Csak szerintem borzasztó Magyarországon iskolásnak lenni?

Figyelt kérdés

Megpróbálok aránylag röviden fogalmazni.

Szóval, ez az utolsó évem gimnáziumban, utána neurobiológiát szeretnék majd tanulni. Én becsülettel végig tanultam az eddigi 11 évet, mert tenni akartam és akarok a jövőmért de folyamatosan úgy érzem, mintha a magyar oktatási rendszerben ezt szándékosan szeretnék megakadályozni. Emiatt egyre inkább kezd betelni nálam a pohár, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

1. Nem értem, hogy akik a tanmenetet összeállítják mit gondolnak? Hogy egyetlen sémára építik és akkor az majd mindenkinek megfelel majd? Nem vagyunk egyformák, nem egyformák a képességeink, az érdeklődésünk, ezért van akinek az a tantárgy megy jobban míg valakinek a b. Úgy, hogy nincs biztosítva a lehetőség, hogy a diákokat képességeik szerint taníthassák egyszerűen nem lehet lépést tartani a tanmenettel.Hozzáteszem úgy, ha mindent becsülettel át akarnak adni a diákoknak. Mert mindig csak többet és többet akarnak, ami jó dolog is lehetne, de nem adják meg hozzá a feltételeket.

2. Egy héten egy átlagos gimnáziumban körülbelül 40 óra van, hivatalosan. És ők ennyit vesznek figyelembe, azt mondják ez nem sok. Igen ez igaz. Hiszen a sok töltelék tantárgy mellett így nem elég az idő az érettségi tantárgyak megtanítására. Viszont az már senkit nem érdekel, hogy emellett a heti 40 óra mellett, minden nap vagy 7-8 tantárgyból kell felkészülni úgy hogy 5-6 óránál hamarabb nem végzel a teendőiddel, mert ha szeretnél valamit elérni pl egy nyelvvizsgát hogy tovább tanulhass rengeteg külön órát kell rászánnod. És nem beszélve a sportokról, meg közösségi munkáról, és minden egyébről kinek mi a fontosabb. Tehát ez az óraszám borzasztó sok. Mert igen, diákok vagyunk, az a dolgunk hogy tanuljunk. De akkor azon kívül nem is csinálhatunk mást?

Ez az egész egy körforgás ahogy én látom, egyik hibából következik a másik. Mindig többet akarnak, többet többet és többet. De őszintén, ezek a feltételek szerintem már már teljesíthetetlenek lesznek. Elgondolkodtam, vajon szándékosan? Most tényleg az a cél hogy a gyerekeket már iskolás korukban tönkretegyék a sok elvárással és stresszel?

Persze tanulni fontos, haladni a korral fontos. De élni is az. És a mostani iskolások lassan ezt már nem tehetik meg. Csak egy példa, amikor én elsős voltam, még 2006-ban, nekünk egy nap 5 óránk volt plusz a napközi. A húgom most elsős és napi 6-8 órájuk van, plusz hittan, szakkörök, és még tanulószoba.

Bocsánat hogy hosszú lett.:/ Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?:)


2017. szept. 2. 00:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerintem mindenkinek a saját képpeségeihez mérten kéne a megfelelő oktatási intézményben tanulnia.

Persze itt megint előjön az, hogy így is túl nagy az elvárás bizonyos tárgyakból. Szerintem optimálisabb lenne egy olyan rendszer, ahol az utoló évben már csak az érettségi tárgyakra kellene fókuszálni.

2017. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Story time


Mi idén érettségiztünk. Én nem gimis voltam, szóval ott volt a szakmai érettségi is a mumus. Annyira fostak a tanárok tőle hogy teljesen elnyomták a közismereti tárgyakat a szaktárgyak. Aztán elindultunk mindannyian a lejtőn mert besokalltunk. Persze lehet h most valaki gúnyolódik hogy jaj szegény fiatalok de rohadsz szar amikor a rendszer sok szarsága az ember nyakába szakad. Kísérleti évfolyam, kísérleti semmit nemérő szar tankönyvekkel. Szóval sokan a droghoz nyultak, volt aki cigizni kezdett el, mondván hogy segíti neki a stresszt oldani. Én és a baráti köröm meg inni kezdtünk úgy istenigazából. Vodka, fekete abszint... Minden ami kicsit kizökkentett ebből a fos világból. Persze ez nem megoldás erre mi is rájöttünk és utána szimplán szartunk bele. Az én 4,6-os átlagom 3,9re romlott év végére. Matek, magyar meg amik kellenek a felvételibe azokból meglett az ötös a többit meg hanyagoltam. Persze azt se reklámoztáka a tévében hogy még tavaly augusztusban is változott a követelményrendszer meg évközben is változott pedig ez szabálysértő volt amit az ombucman is elismert. Csak senkit nem érdekel. Meg azt birom hogy a tanárok nem csak a bérük miatt tüntettek hanem ezellen a szar rendszer ellen amit ráerőszakolnak az iskolákra. De ez is hogy lett beállítva a kormány meg a média álltal? A szemét tanárok nem elégedettek a bérükkel. Röhejes ami napjainkban folyik. Nem is beszélve az önkéntes közösségi munkáról ahol a gyerekek megtanulnak hazudni, hisz nem írhatja be a lapjára hogy semmit nem csináltam csak itt kellett ülnöm. Vagy azt hogy fizettem hogy leigazoljanak 50 órát. Vagy a délutáni tesi ahol a gyerek kifizeti a havi 7000 ezret egy protklubbnak csak ne kelljen 2 órával tøbbet szívnia az iskolában...

2017. szept. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Folyt köv.


Jah mellékesen tök jó úgy élni amikor a tanár is csak azt mondogatja hogy nem tud semmit majd lesz valahogy. A gyerekkel már jó korán megutáltatják az iskolát. Kötelező a napközi is... Én pl. egyedül tudok tanulni zavar ha mások ottvannak mert csak elterelik a figyelmem igy a 20 perces munka dupla annyi időre duzzad.

Plusz ami most felháborító hogy az állam beigéri az ösztöndíjakat hogy tanulj hiányszakmát, de minden évben változnak a szakmakódok és így nem kell fizetni mert monhatja azt h te már nem azt a kódú szakmát tanulod... Beigéri, nem fizet. Erről is csak azt hallja az ember a tévében hogy mennyi diák kap ösztöndíjat mert hiányszakmát tanul aztán a fele se igaz ami mondanak... Nem baj, így butítják, manipulálják az embert. Szomorú. Ennek a rendszernek az áldozata a mi generációnk.

2017. szept. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!