Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 40 évesen hogyan lehet bekerül...

40 évesen hogyan lehet bekerülni egy egyetemre?

Figyelt kérdés

Azoknál is néznek középiskolai érettségi jegyeket, akik ennyi idősek és ezer éve érettségiztek? Vagy csak valami felvételi tesztet kell csinálni?

De ha csak tesztet, akkor hogy lehet valaki versenyben most érettségizettel, akinek vannak "vitt pontjai"?


Na szóval hogy vannak ezek a dolgok?



2017. szept. 4. 08:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségid számít, ha meg kell emelt, akkor

azt újra megcsinálod

2017. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből van érettségid?
2017. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A régi érettségit is beszámítják természetesen:

2: 39%

3:59%

4:79%

5:100%


Ha pedig emelt szint kell a szakhoz való bejutáshoz, azt viszont sajnos teljesíteni kell mindenképpen.

2017. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Dehogy van nyelvből érettségim, akkor abból nem vizsgáztunk.


És az érettségi átlagom is rossz. 3,9, mert semmit nem tanultam anno, csak bejártam... :) Rögtön utána felvettek főiskolára, de nem a jegyeim, hanem a felvételin elért teljesítményem nyomott a latba akkor is.... Viszont azért kellett a jegy is alapnak...


MOst nem tudom mi a helyzet.

Nem lehet úgy felvételizni, hogy 100%-ban a felvételin megírt eredmény számítson?

2017. szept. 4. 09:08
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos az akkori felvételid már elévült
2017. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
De nincsen felvételi teszt, mindenki pontokat visz. (Kivéve ha valahova alkalmassági vizsgát kell csinálni, például tanári) . Ha meg valamiből olyan érettségit kérnek, ami neked nincs, azt le kell tenned. Tehát mondjuk kell matek és emelt töri (most mondtam valamit) és neked nincs emelt törid, mateknál átszámítják az akkori jegyedet, aszerint ahogy az előző válaszoló írta, és töriből meg el kell menned újra.
2017. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

(Nagyon nem vagyok képben a mai helyzettel, bocs. Segítsetek! :))

Szóval akkor ez most komoly, jól értem? Semmiféle teszt, vagy vizsga vagy egyéb nincs az egyetemeknél, hanem kizárólag a középiskolában megszerzett érettségi jegyek alapján rangsorolnak?


És most komolyan ilyen huszonévvel ezelőtti jegyeket hogy lehet egyáltalán figyelembe venni, vagy netán másokéval összehasonlítani, rangsorolni?


Továbbá ha nem vagyok elégedett ezzel a nagyszerűnek nem mondható egykori érettségi átlagommal, és tudom, hogy akár simán 5-ösre is levizsgáhattam volna, vagy levizsgáznék simán akár ma is... akkor hogy lehet pl javítani, vagy ilyesmi...?


Nehogy már egy 18 évesen szerzett átlag határozza meg, hogy ma 40 évesen felvegyenek vagy sem egy egyetemre...


(Amúgy ilyen eredménnyel felvesznek egyetemre bárkit is? 3,9.... Ja, és ez most akkor 3-asnak vagy 4-esnek kerekítendő egyáltalán?)

2017. szept. 4. 09:47
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Újra érettségizel és kész.
2017. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik tantárgyak felvételi tantárgyak (ami kettő

szokott lenni), azokból (a jobb eredmény érdekében) újra jelentkezel (pl. az őszi vizsgaidőszakra most tudsz)

De fizetni kell érte (Ha jól sikerülnek, akkor duplázhatsz)

2017. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenből újra leérettségizni,

csak abból a két tárgyból, ami az adott szakra

követelmény

2017. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!