Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az 5. tantárgy érettségin?...

Mi az 5. tantárgy érettségin? Mit lehet választani?

Figyelt kérdés

Az első 4 kötelezőt tudom, ugye a 3 alap: töri, matek, magyar, illetve egy választott nyelv. De az 5. tantárgy bármi lehet? Mert minket már teljesen összezavartak, 8 éve már azt mondták, hogy az 5. tárgy nem lehet nyelv, csak valami természettudományi, tavaly meg azt mondták, hogy az infó, rajz stb. nem számít bele a természettudományiba, azt csak akkor választhatod ha azzal tanulsz tovább, más esetben kénytelen vagy a kémia, fizika, biológia, földrajz közül választani. Én ilyen érettségi szabály változást nem találtam a neten sehol, bár tudom, hogy most 2017-ben sokat változott a rendszer de ilyenről akkor sem írtak.

Na de mi van akkor, ha én pl. jogra megyek tovább, ahhoz a kötelező tárgyak mint a magyar, töri, ugye alapból benne vannak az érettségiben, akkor miért választanék mellé kémiát?

És ha én mondjuk szintén jogra megyek, de beírom 6. helyre az anglisztikát, akkor választhatom mondjuk 5. tárgynak az angolt? Mert én nem akarok anglisztikára menni, de így elvileg én oda is tovább akarok tanulni, és akkor már angolból is érettségizhetek úgy, hogy 4. tárgynak van német érettségim?

Kezdek teljesen összezavarodni, ezek a szuper rendszer változtatások 1 évvel érettségi előtt pedig nagyon jól jönnek...



2017. szept. 6. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nyelv a választott, nekem is az volt.
2017. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van valami szabály, hogy x évig kellett tanulnod, hogy érettségizhess belőle, de ezt leszámítva azt választod 5. tárgynak, amelyiket akarod; lehet az természettudományos tantárgy, lehet akármelyik nyelv, lehet valami speciális (szakmai) tárgy, de lehet akár ének, rajz vagy tesi is. Sőt, az 5 tárgy az csak a minimum, lehet sokkal többől is érettségizni.
2017. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk sokan a föcit választották

(de volt aki énekből ment)

2017. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Még olyanból is mehetsz, ami tantárgy nem volt a középsulidban, de akkor meg abból osztályozó vizsgázni

kell menni (szval egyszerűbb olyat választani, amit

tanultál középsuliban)

2017. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet, amit legalább két évig tanultál a gimiben. Az, hogy csak természettudományos tantárgyat lehet választani egyedül a felvételinél a tanulmányi pontok számításánal igaz, ott valóban egy termtud. (kémia, fizika, biológia, földrajz) tárgyat kell választani 5. tárgynak, de az érettségin azt választasz, amit szeretnél. Meg kell nézni, hogy mik az adott szak felvételi tantárgyai és azok közül kell választani, ha pl. jogra mész, akkor nyilván teljesen mindegy, hogy mi lesz az 5. tantárgyad (egy második nyelv is lehet), válaszd azt, amelyik a legjobban megy.
2017. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor vagy én értettem mindig félre valamit vagy mások mondtak hülyeséget! :) De ez így most azért nagy megkönnyebbülés, köszönöm a segítséget!
2017. szept. 6. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, aminek a tantervi követelményeit teljesítetted. Ez a kétéves butaság csak itt a GYIK-on terjed kiirthatatlanul, mint a parlagfű, semmi alapja. Ha egy tárgyat egy évig tanítanak abban az iskolában, és van osztályzat a bizonyítványodban, azt is lehet választani.
2017. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!