Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolába járok,18 vagyok...

Középiskolába járok,18 vagyok és nem engednek ki szünetben dohányozni, pedig a házirendben sehol nincsen tiltva. Mit tudnék ezesetben tenni, hogy kiengedjenek?

Figyelt kérdés
Félreértések elkerülése miatt a leszokás rossz válasz.
2017. szept. 6. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Pedig szokj le, 18 évesen ne legyél már akkora bagós, hogy ne bírj ki 6 órát nélküle.
2017. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez rettenetes!
2017. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ezzel én is szembesültem elmultam 18 felnött emberként szavazhatsz hivatalosan ihatsz dohányozhatsz szexelhetsz, de nem mehetsz ki suliból.

A probléma az,hogy mivel vállalják a személyes biztonságodat azzal hogy kiengednek és elbasz mondjuk az autó olyan pert csesznek rajuk hogy hohóó.Nem lehet ez ellen mit tenni. Ha a szüleid külön irnak esetleg az igazgatónak hogy vállalják a felelőséget,hogy elhagyhatod az iskolát az ő felelőséggükre feltéve ,hogy az órai megjelnésre ez nem lesz hatással. De sok sikert ,hogy meggyőzd erről a szüleid. és btw 18 vagy ha dohányozni akarsz csináld nem leszek kép mutató mint előttem lévők.

2017. szept. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Utolso. Én nem azt mondtam, hogy ne dohányozzon. Hanem azt, hogy attól még lehet normálisan szívni. Napi 1-2 szál cigi nem elég iskola után és estefele? Nehogy már szünetben rohanni kelljen ki az iskolából, olyan stresszes élete van, vagy mi?


Amúgy meg nem hiszem, hogy kiengedik a suliból. Nálunk legalábbis zárták az ajtót, csak akkor mehettünk ki, ha megmutattuk az órarendünket és valóban vége volt a napnak. Ellenkező esetben kiengednek, hát nem biztos, hogy vissza is megy egyik-másik gyerek.

2017. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha az iskola házirendjét figyelmesen elolvasod akkor megtalálod benne hogy a tanuló tanítási időben (tanórák között) nem hagyhatja el az iskola területét. Amíg iskolában vagy az iskola felelős érted (a tanórák végéig).

Pl ha téged cigizés közben a suli előtt elütnek a szünetben akkor az iskolát hurcolják meg. Ha a tanítás után a suli előtt csap el egy autó akkor az iskolát nem bánthatják. Ezért mélységesen egyetértek azzal, hogya szünetben ne menjenek ki a suliból a diákok.


Diákként bírd ki cigi nélkül a tanítás alatt! Ha nem megy akkor iratkozz át egy olyan suliba ahol a cigizést halgatólagosan engedik (a helyi gyűjtő, vagy esti tagozat).

2017. szept. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

A mi sulinkban létezett olyan, hogy kilépő, de csak lyukas órákra szólhatott, szünetekre nem, és az osztályfőnöknek, igazgatónak és a szülőnek is alá kellett írnia (tehát hamisítani nem lehetett). Aki kiment cigizni úgy, hogy nem volt kilépője, az általában vagy kilógott (mondjuk hozzácsapódott egy társasághoz, akiknek volt kilépője), vagy lebratyizott a portással, aki kiengedte (aztán amikor az egyik gyerek nem jött vissza, ez megszűnt, ellenőrizték rendesen, hogy aki kimegy, annak van-e kilépője, meg azt is, hogy visszajön).

A cigisek többsége amúgy megoldotta órák előtt és után, és kibírta mindenki, egy osztálytársam volt, aki nem bírta ki, de őt meg annyiszor elkapták, amikor ki akart lógni, és annyi igazgatóit meg osztályfőnökit kapott ezért, hogy inkább átment valami esti suliba.

2017. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ossze kell haverkodni a portassal vagy keresni egy ablakot ahol konnyeden ki tudsz ugrani es vissza is tudsz menni. En pont ezert, hogy bezarjak au osszes rohadt ajtot kellett tomjem magam nyugtatokkal 4 even keresztul. Nem egyszer volt, hogy majdnem a mento vitt el, mert olyan panikroham jott ram, hogy elajultam. Es ugye ilyenkor olyan hormonok szabadulnak fel, ami menekulesre kesztet, csak bszhatom, ha meg csak ki se tudok szaladni a levegore lenyugodni. Nalunk megvan a kilincsekt is kiszedtek az ajtokbol. Mint egy borton olyan volt. Fhu de utaltam.
2017. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Jaj utolsó hadd ne sajnáljalak már.:D Ez a dolgod, hogy iskolába járj, mit hiszel, hogy majd tárva nyitva hagynak minden ajtót? Nyilván azért zárják az ajtót, mert nem egyszer előfordult, hogy a diákok kiszöktek. Saját maguknak csinálják az emberek, ha normálisan viselkednének nem zárnák, csak éppen ezt senki nem látja be. Szidni mindig könnyebb mint megkeresni a miérteket.
2017. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!