Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire gáz, hogy a...

Tényleg ennyire gáz, hogy a szalagavatón csak az osztálytáncban veszek részt?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy nem lesz párom a szalagavatóra. Eredetileg volt egy srác, aki azt mondta előbb engedélyt kell hogy kérjen a szüleitől mert pont előtte volt valami veszekedés otthon, aztán mindig az volt a válasz ha kérdeztem, hogy "még nem kérdezte meg", "azt mondták átgondolják". Utána jelét sem adta a suliban, hogy egyáltalán emlékszik rá hogy beszélt velem, a folyosón nem köszönt. Utána két srácot kérdeztem meg csak, az egyik nem akart, a másikat pedig már megkérte másik lány. Úgy kezdtem meg a végzős évet, hogy se párom nincs és a nyáron se intéztem ruhát. A hétvégén kiderült, hogy a srác amúgy készül a táncpróbákra, csak valamiért elfelejtett nekem szólni (végül a bátyja járt a dolog után) :D Végül átengedtem az egyik osztálytársamnak, aki az évnyitó napján tudta meg, hogy a párja másik suliba ment. Úgy gondoltam, hogy ne ússzon el a ruhára költött pénzük ha esetleg nem talál másik párt. Nekem viszont mindenki "izél", hogy miért nem kerestem párt, egyszer van ilyen az életemben, életem első bálja, stb stb. Nos, első számú szabály, hogy csak a suliból választhattunk, viszont egyházi iskolába járok és lehet engem most finnyásnak nevezni, de nem akartam olyan párt, aki a nyolcadikos kisöcsémnek néz ki (mert itt a fiúk 80%-a bébi arcú és külsejű, a többi meg túl magas az én 158 cm-nek) és nem is nagyon ismerem a fiúkat akik idejárnak. Úgy voltam és vagyok is vele, hogy ha már 20-40 ezerért kikölcsönzök egy ruhát, hajat/sminket csináltatunk és cipőt is veszünk, akkor a partnerem is olyan ember legyen, aki nem csak egy "összeszedett ember a folyosóról". Van olyan fiúbarátom, aki magasságban is jó, szívesen táncolnék is vele csak nem ebbe a suliba jár. Az osztályfőnök húzta a száját, hogy legyen már valaki, kérdezzem végig a kilencedikeseket, pont ezt a szép ruhát ne hagyjam már ki, ne csináljak már ilyet hogy nem táncolok, már ő kezdett kérdezgetni embereket. Anyukámnak volt olyan elszólása, hogy ne égessem már le azzal, hogy csak én nem táncolok és hogy nem igaz hogy nem tudtam partnert szerezni. Nem tudom, nekem annyira nem fontos és életbevágó, hogy Hamupipőkének öltöztessenek egyetlen napra egy vagyonért, főleg hogy most az egész ház belsejét újra csináljuk ami rengeteg pénz. Már így is nagyon sokba került és csak a ház fele lesz még csak kész. Szerintem senkinek nem ártok ezzel... ha az osztálytáncban sem akarnák részt venni akkor megérteném a nyaggatást. Komolyan ilyen jeles eseménynek kell lennie, hogy nagy fehér ruhában táncol az ember a szalagavatón? Én vagyok túlságosan válogatós meg finnyás?

2017. szept. 8. 17:06
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem értem az ilyen embereket, a szalagavtónak semmi gyakorlati haszna nincs. Nekem eszem ágában se volt elmenni.
2017. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először én sem akartam menni csak eszembe jutott, hogy lesz osztálytánc is, arra meg azért csak jó lenne ott lenni :D
2017. szept. 8. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 éve volt a szalagavatóm, még az osztálytáncban sem táncoltam, rosszul vagyok a gondolattól is, hogy több száz ember előtt produkáljam magam. Amúgy sem lett volna párom, nem voltam egy népszerű ember és 180 centis lányként elég nehéz lett volna párt találni, plusz már alapból kínos lett volna odamenni szinte idegen fiúkhoz könyörögni, hogy táncoljon velem. Csomó tanárom és osztálytársam úgy csinált, mintha az egész életemet elcs*szném azzal, hogy nem csinálok magamból hülyét idegenek előtt egy olyan eseményen, ami semmit nem is jelent nekem. Nem érdekelt, örültem is, hogy egyetem előtt a szüleimnek nem kell nagyobb összegeket költeni rám. Szerintem te se foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, te is tudod, hogy teljesen felesleges az egész felhajtás. Én sem bántam meg egyetlen pillanatig sem, hogy nem táncoltam, te sem fogod.
2017. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk konkrétan úgy kell odamenni, hogy "figyu már, ha épp nem lesz más dolgod, akkor ráérsz majd a szalagavatóra?" Az osztálytársaim közül is azt mondják, hogy ne foglalkozzak azzal, hogy kivel táncolok, csak találjak valakit. Ennek meg szerintem nincs értelme. Egy idegen, 12 évesnek látszó kilencedikes nekem nem ér annyi pénzt (főleg hogy nekik a frakkot a lánynak kell fizetni). Nagy fehér ruha, haj, smink meg bármilyen felhajtás majd jó lesz ha egyszer talán esküvőm lesz. Egy egyszeri szalagavató miatt ahova nincs párom nem sírom álomba magam éjszakánként. Csak nem értettem, hogy miért van szinte kiakadva a többség emiatt. Örülök, hogy nem csak szerintem nem nagy dolog.
2017. szept. 9. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nállunk probálta az ofö hogy külsős párt nem hozhatunk én meg megmondtam neki , hogy akkor is a barátnőm lesz a párom és kész nehezen bele ment hogy lehet akkor külsős párunk . Egyszer van ilyen az életben és azt a barátnőmmel akarom meg osztani . Úgyszintén most lesz idén a szalagavatónk .

Nem határozhatják meg hogy csak oda járo diák lehet a párod

2017. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk megcsinálják. Az egyik osztálytársamnak tavaly végzett a barátja és nem akarták engedni hogy vele táncoljon, mert már nem itteni diák... Egy másik osztálytársam barátnője meg a másik végzős osztályban van és ott is akartak variálni hogy végzős nem biztos hogy táncolhat olyan végzőssel aki más osztályba jár. És persze az igazgató közölte hogy jobban örülne ha az osztályból keresnénk első sorban párt (nálunk van 17 lány és 6 fiú, logikus). Nálunk már inkább nem is szól senki, mert volt olyan vita hogy nem azt táncoljuk amit mi szerettünk volna és az egyik csaj (nem bunkón) elmondta hogy ez szerinte igazságtalan, mire a tanárok közölték hogy az az igazságtalan hogy ők ezt mind ingyen szervezik meg és csinálják meg nekünk. Így ahogy leírom, nem is csoda hogy ennyire nincs kedvem ezzel bajlódni :P
2017. szept. 10. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!