Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is Működik ez a tovább...

Hogy is Működik ez a tovább tanulásban?

Figyelt kérdés

Nah szóval hat lehet hogy elég tudatlan kérdés Deh eléggé kezdő vagyok es nem értem a dologhoz

Közgázon tanulok es gondolkoztam a tovább tanulásban

Es szoba jött az ELTE

Nem tudom hogy ezzel a szakmával tivabb tudnék e ott tanulni lenne e rá lehetőségem...

Ha igen akkor milyen szakra ??

Es mennyire nehéz bekerülni az ELTE-re

Milyen eredmények kellenének érettségi eredmény stb... segítsetek legyszi



2017. szept. 9. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen értem a kérdést, de megpróbálok válaszolni :)

Ha közgázon tanulsz, és elkötelezett vagy mellette akkor Budapesti Corvinus Egyetem vagy BME esetlegd BGE

Ha Elte akkor meg rengeteg kar és szak van...

Felvi.hu :) ez az az oldal ami minden kérdésedre tud válaszolni a továbbtanzlással kapcsolatban:)

2017. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha közgázt szeretnél tanulni, akkor ne az ELTE legyen a kiválasztott mert annak nem ez a fő profilja. Persze, a társadalomtudományi karon van egy-két ilyen szak is pl. gazdálkodási és menedzsment, alkalmazott közgazdaságtan, kereskedelem és marketing, de nekem az ilyen esetekkel kapcsolatban mindig az jut eszembe, hogy szimplán csak bővítik a karokat, több hallgatót akarnak bevonzani. Szerintem, ha már közgáz, akkor BCE, BGE, BME (bár alapvetően ez is egy műszaki egyetem, de állítólag a gazdasági képzés nem rossz) vagy esetleg PTE.

Ugyanakkor nem az egyetemet kell kiválasztani elsőként, hanem a szakot. Közgázon belül is van rengeteg, átnézed, elolvasgatod a leírásokat, ha tudsz rákérdezel ismerősöknél is. Kiválasztasz egyet, ami a legszimpatikusabb, megnézed, hogy mely intézményekben elérhető és megnézed a felvételi követelményeket, korábbi ponthatárokat és úgy már látod, hogy nagyjából milyen eredményekre lenne szükséged és hogyan tudnád megszerezni. A legtöbb közgázos szakról egyébként elmondható, hogy nehéz bekerülni az államilag támogatott képzésre ugyanis előre meghatározott ponthatár van, ami elég magas, 460 pont környéke szokott lenni.

2017. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon sokat segitetettek 😚😚😚
2017. szept. 16. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!