Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Mome-ról?

Vélemények a Mome-ról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy baromi nehéz bekerülni, de eddig csak azt hallottam hogy mindenképp megéri addig próbálkozni amíg fel nem vesznek. Az érdekelne leginkább, igazak-e ezek a "mítoszok", tényleg lehetetlen-e bekerülni? Nekem semmilyen művészeti képzettségem sincs, kéttanos gimiben végzek idén, de ez nem azt jelenti, hogy nem célom komolyan művészettel foglalkozni. Csak szeretném tudni, milyen szinten kell "űzni a szakmát" hogy egyáltalán elindulhasson az ember. A rajztanárom azt mondta lehetetlen, felejtsem el, túl húzós a felvételi. (rajzosnak egyébként nem vagyok rossz, minden előképzettség nélkül, és határozottan fejlődőképes vagyok.)

Ti mit gondoltok? Minden érdekelne ami eszetekbe jut. Ha valaki esetleg tud az Mke-ről valamit, azt is szívesen veszem. Előre is köszi a válaszokért:)



2017. szept. 13. 18:00
 1/3 anonim válasza:
Irj uzit kifejtem ott
2017. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én oda járok még pár száz emberrel egyetemben, szóval nem lehetetlen a felvételi, de valóban nem könnyű:D Nem minden szakon ugyanazt keresik, meg nem mindenkit ugyanazért vesznek fel, de én azt vettem észre, hogy azokat veszik fel, akikben látnak potenciált és akikkel szeretnének együtt dolgozni. Lehet hogy még nem tökéletes rajzos az illető, vagy nem ért mindenhez ami a szakhoz kapcsolódik, de ha látják benne a lehetőséget, akkor felveszik. Persze nem jó erre alapozni, hogy én olyan szimpatikus eszek nekik, hogy nem fogja őket érdekelni, hogy nem vagyok profi rajzos meg szakmailag se nagyon csináltam még semmit, szóval ezekre érdemes rágyúrni. Én se művészeti gimibe jártam, de mellette elkezdtem rendszeresen rajzsuliba járni, aztán az utolsó évben kifejezetten szakmai előkészítőre is. Engem másodjára vettek fel, de elsőre nem a rajzi képzettség vagy a jó ötletek hiánya volt a gond. Szerintem érdemes megpróbálni többször, ha tényleg ezt szeretnéd, akár úgy, hogy érettségi után egy évig szinte csak a készülésre koncentrálsz. Privátban nyugodtan írhatsz, ha gondolod, bár nem tudok nyilatkozni az összes szakról, azért elég különbözőek a követelmények és a felvételi menete szakonként.
2017. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én mke-s vagyok, ha gondolod írhatsz nekem is!
2017. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!